WhatsApp ve Telegram'da hesaplar tehlikede!

Check Point Software tarafından yayımlanan bir video, dev mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Telegram'ın kullanıcı hesaplarının büyük tehlike altında olduğunu gözler önüne serdi!

WhatsApp ve Telegram'da hesaplar tehlikede!

Check Point Software Technologies tarafından yayımlanan bir video, WhatsApp ve Telegram'ın gelecek saldırılara karşı tehlikede olduğunu gözler önüne serdi. Videoda kullanıcıların hesaplarına tam erişim sağlandığı görüntülenmiş durumda.

YAMA NE ZAMAN GELİYOR?

Açığı kullanarak hesaba erişim sağlandıktan sonra konuşma geçmişiniz, kullanıcı bilgileriniz ve fotoğraflarınız indirilebilir hale geliyor. Bunun dışında arkadaşlarınızın hesaplarına da erişmeye başlayabiliyorlar.

Saldırganlar bir HTML dosyası oluşturarak kendinize ait olduğuna inandığınız bir görsel önizlemesi yaratıyorlar ve tıkladığınız anda hesabınızın tüm kontrolünü kendilerine teslim etmiş oluyorsunuz.

İki firmanın da durumu kabul ettiğini ve bir güncelleme yayımladıklarını belirtelim. Bu yüzden az sonra videosunu izleyeceğiniz yöntem artık korkmanız gereken bir saldırı türü olmaktan çıktı diyebiliriz.

BİZE ULAŞIN