Yeni bir telefon almak gerekli 5 sebep

Yeni bir telefon almak gerekli 5 sebep

Yıllardır aynı telefonu kullanıyorsunuz, cihazınızın tüm özelliklerine aşinasınız, fakat telefonunuz artık belirli sinyaller vermeye başlayabilir. Belki de yeni bir telefona geçiş vakti gelmiştir. Sizler için beş farklı sebebi bir araya getirdik.

  • Teknoloji
  • Cuma 17.03.2017 16:33

Yanıt vermeyen, rengi giden dokunmatik ekranTelefonunuzun ekranında sararma varsa, eski canlı renkler solmaya başladıysa ve dokunmatik performansı yavaşlamışsa alarm zilleri çalmaya başlamış demektir. Garantisi biten bir telefonun kırık veya bozulmaya başlamış ekranını değiştirmek, bazen telefonun değerinden bile pahalı olabiliyor. Böyle bir durumda yeni telefon almak daha iyi olabilir.

YAVAŞ ŞARJ VE DÜŞÜK PİL ÖMRÜ

Pil ömrü de zamanla azalıyor. Telefonun pilini değiştirmezseniz, gün ortasında cihazınız kapanıp, sizi yalnız bırakabilir. Bununla birlikte eski teknolojiyle yavaş şarj olması da diğer bir sebep. Mesela acil bir yere yetişmeniz lazım, şarjınız çok az diyelim. Eski telefonunuz yavaş şarj olduğundan, pil çok az dolacaktır. Ama yeni telefonlardaki hızlı şarj ise kısa sürede önemli ölçüde pili şarj ediyor. Yeni telefonlarda daha yüksek değerde pil ve hızlı şarj desteği var.

KAMERA PERFORMANSI

Telefonunuzun kamerası zamanı için iyi olabilir, ancak yeni telefonlarda yer alan kamera çözümleri ve kamera uygulamaları daha iyi fotoğraf ve video çekimi imkanı sunuyor. Çektiğiniz fotoğrafların kötü çıkmasından şikayetçiyseniz, yeni bir telefon bu sıkıntınızı giderecektir.

GÜNCELLEME OLMAMASI

Telefon üreticileri belirli bir zaman boyunca telefonlarına yazılım güncellemesi sunuyor. Fakat bu süre bittiğinde yeni güncellemelerden mahrum kalıyorsunuz. Telefonunuzda artık aynı işletim sistemini kullanmak zorundasınız. Yeni bir telefon alarak yeni ve daha güvenilir sisteme geçiş yapabilirsiniz.

YAVAŞLAYAN PERFORMANS VE ESKİ DONANIM

Eski telefonunuzdaki donanım eskiden hızlıydı, ama aradan geçen yıllar içinde yeni donanım bileşenleri çıktı. Bu yeni donanımsal parçalar daha az güç tüketip, daha hızlı performans sunuyor. Eski telefonunuzda yaptığınız bir işlemi, yeni bir cihazda daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN