LG'nin o gizemli telefonu!

Bugün LG’nin yeni bir akıllı telefonu FCC onayı alırken göründü. Cihazla ilgili tüm özellikler sır gibi saklanmakla beraber, hangi serinin devamını ortaya koydu.

LG'nin o  gizemli telefonu!

Özellikle yeni amiral gemisi G6 ile kötü giden gidişatı tersine çevirmek isteyen LG, bugün FCC onayı alırken ortaya çıkan yeni bir akıllı telefonuyla gündemde. Ancak ortaya çıkan bu cihaz diğerlerinden farklı olarak sır gibi saklanıyor.

LG'NİN YENİ GİZEMLİ TELEFONU!

Bilindiği üzere LG her yılın ilk yarısında ( orta ve giriş seviye ara modeller haricinde ) amiral gemisi model olarak yeni bir "G" seri, diğer yarısında ise yeni bir "V" seri akıllı telefon çıKarmayı gelenek haline getirmiş durumda.

Bu bağlamda G6 geride kaldığı için ortaya çıkan bu yeni telefonun ilk başlarda V30 olduğu düşünüldü, ancak cihazın kod adı V10 ( LG VS990 ) veya V20'de ( LG VS995 ) olduğu gibi " V" ile başlamadığı için bu ihtimal geçerliliğini yitirdi.

Her ne kadar cihazla ilgili tüm sızdırma girişimleri başarısız olmuş olsa da kod adından yola çıkarak, bu telefonun LG Aristo serisinin yeni üyesi olduğu kısa sürede anlaşıldı.

2017'nin Ocak ayında piyasaya sürülen "M210" kod adlı LG Aristo, giriş seviye özelliklerle düşük bütçelere hitap ediyor. Dolayısıyla ortaya çıkan "M255" kod adlı bu yeni cihazın üst seviye ( daha iyi donanım özelliklerine sahip ) Aristo seri bir akıllı telefon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

LG ARİSTO TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Boyutlar: 144,8 x 72,1 x 8,1 mm 142 gram

Ekran: 5 inç IPS LCD 720 x 1280 HD çözünürlük

İşlemci: Snapdragon 425

RAM: 1,5 GB

Depolama: 16 GB ( 32 GB'a kadar microSD kart desteği mevcut )

Kamera: 13 MP arka, 5 MP ön kamera

İşletim sistemi: Android 7.0 Nougat

Batarya: 2410 mAh (Değiştirilebilir)

BİZE ULAŞIN