İş başvurusu yapan bot geliştirildi!

İş başvurusu yaparken her şirkete tek tek başvuru yapmak oldukça uğraştırıcı bir iş. Bu durumdan sıkılan bir yazılımcı iş başvurusunu otomatik hale getiren bir bot yazdı, peki işe girebildi mi?

İş başvurusu yapan bot geliştirildi!

İş başvurusu yaparken yüzlerce iş imkanını inceleyerek size uygun olanlara tek tek başvurmanız gerekiyor. Çoğu zaman can sıkıcı olabilen bu işe genç bir yazılımcı çözüm bulmuş olabilir.

Robert Coombs isimli bir geliştirici iş başvuru sürecini otomatikleştiren bir bot yazarak iş bulup bulamayacağını denedi. Yazdığı bota çeşitli kriterler ekleyen Coombs, bu şekilde ilgisini çeken işlere otomatik olarak başvurmayı başardı.

Programın ilk versiyonunu test ederken yaptığı bir hata nedeniyle 5 dakika içerisinde 1300'ü aşkın iş başvurusu yapan Coombs, düzenlediği stabil versiyonuyla birlikte yaklaşık ilgi alanına giren 500 civarında iş başvurusunda bulundu.

Botta ufak tefek hatalar olmasına karşın başvurduğu şirketlerin 43'ünden geri dönüş aldığını belirten Coombs, iş başvuru sürecini dakikalara indirdiğini belirtti.

BİZE ULAŞIN