Google Map Maker'dan kötü haber!

Kullanıcıların haritalara düzenlemeler yapabilmesini sağlayan Google Map Maker servisi bundan sonra hizmet vermeyecek. Peki, Google Haritalar için düzenlemer nasıl yapılacak?

Google Map Maker'dan kötü haber!

2008 yılında hayata geçirilen Google Map Maker servisi, kullanıcıların Google Haritalar için katkıda bulunmasına olanak sağlıyordu. Son olarak şirket, kötü amaçlı kullanımları da engellemek üzere servisi tamamen kapatmış durumda.

GOOGLE MAP MAKER ÖZELLİKLERİ HARİTALAR SERVİSİNDE

Google, Kasım ayında Map Maker servisini Mart ayı içerisinde kapatacağının sinyallerini vermişti. Bu karar sonunda 31 Mart tarihinde uygulandı. Google Haritalar için kitle kaynaklı düzenleme aracı olarak görev alan Map Maker'a ait özelliklerin ise Haritalar servisine entegre edildiği ifade ediliyor.

Kullanıcılar servis sayesinde yolları, otobanları, akarsuları ve daha birçok şeyi Google Haritalar'a ekleyebiliyor ve iş yerleri ya da diğer özel konumlar hakkında detayları yazabiliyordu. Google, Haritalar kullanıcılarının, haritalarda değişiklik için katılımda bulunmasının daha kolay hale getirildiğinin ve hem masaüstü hem de mobilde çok daha fazla işlevsellik sağlandığının altını çiziyor. Ek olarak şirket, servisi için belirli aralıklarla daha fazla düzenleme özellikleri sunulacağının da müjdesini vermekte

BİZE ULAŞIN