iPhone'u tasarlayan isim apple'dan ayrılıyor!

Apple'ın tasarım ekibinde yaprak dökümü devam ediyor. Jony Ive'ın ekibi yavaş yavaş Apple'dan ayrılıyor. Son olarak şirkete 22 yılını veren bir isim de Apple ile yol ayrımında

iPhone'u tasarlayan isim apple'dan ayrılıyor!

Apple'ın özellikle iPhone ile tanıdığımız Jony Ive'ın ekibi, ilk iPhone'dan beri karşımıza çıkan bütün iPhone modellerini tasarlamıştı. Bu ekip, geçtiğimiz yıl Nisan ayında ayrılan Daniel Coster'dan sonra şirkette önemli bir isim olan Christopher Stringer'ı da kaybediyor.

İPHONE TASARIMCISI APPLE'DAN AYRILIYOR

Christopher Stringer, iPhone 2G olarak tanınan orijinal iPhone'un baş tasarımcısıydı ve Apple'ın endüstriyel tasarım ekibindeki ilk üç kişiden biriydi. The Information'ın yayınladığı rapora göre, 1995 yılından beri Apple'da çalışan Stringer, yakında şirketten ayrılıyor.

52 yaşındaki Stringer, Jony Ive'nin sağ koluydu. Stringer, Apple'ın Samsung ile yaşadığı patent davasında çizimleri ile şirkete katkı sağlamıştı. Apple'ın konu ile ilgili bir açıklama yapmaması Stringer'ın emekliye ayrılmayacağı ve başka bir şirkete geçeceği söylentilerine sebep oldu.

Stringer, bir endüstriyel tasarımcının Apple'daki rolünü "var olmayan nesneleri hayal etmek ve onları hayata geçiren süreci yönlendirmek" olarak tanımlamıştı. Tasarım işi bir ekip işidir. Fakat Stringer gibi bir çok iPhone'un tasarımında iz bırakan bir liderin ayrılması Apple'ı mutlaka etkileyecektir. Oldukça sadık olarak bilinen bu ekibin işten ayrılmalarının sebebi de merak konusu

BİZE ULAŞIN