YouTube'a merakla beklenen özellik geldi!

Youtube, mobil cihazlarından canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar için şartlarını esnettiğini doğruladı. Peki, Youtube'un canlı yay��n için belirlediği yeni şartlar nedir?

YouTube'a merakla beklenen özellik geldi!

Dünyanın en büyük video yayın platformu YouTube, bilgisayar aracılığıyla herkesin kullanabildiği canlı yayın özelliğini, mobil cihazlar ile kullanmak isteyenlere minimum 10.000 takipçiye sahip olmayı şart koşuyordu.

Geçtiğimiz ay, bazı kullanıcıların 10000'den daha az takipçiye sahip olmasına rağmen akıllı telefonları ile YouTube'dan canlı yayın yapabilmeyi başardığını sizlere duyurmuştuk.

Yaşanan bu durum sonrasında akıllara, Youtube canlı yayın şartlarında esnekliğe mi gidiyor? sorusu geldi ve nihayet Youtube tarafından konuya açıklık getirildi.

YOUTUBE, MOBİL İÇİN CANLI YAYIN ŞARTLARINI DEĞİŞTİRDİ!

Destek sayfasında bulunan Canlı Yayın Oluşturma bölümünü güncelleyen YouTube, mobil cihazlardan canlı yayın yapabilmek için belirlenen 10.000 abone şartının 1000'e düşürüldüğünü resmi olarak doğrulamış oldu.

Tabi, bu değişiklik ile canlı yayın özelliğinin çok daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayan YouTube'un, tek şartı 1000 abone değil.

Mobil cihazları ile canlı yayın yapmak isteyen Youtube kullanıcıların, son 90 gün içerisinde herhangi bir canlı yayından kısıtlanmamış ve kanalının doğrulanmış olması gerekiyor.

BİZE ULAŞIN