Adobe uygulaması ile selfie'ler!

Adobe uygulamasıyla harika fotoğraflar çekiyor çok daha iyi fotoğraflar hâline dönüştüren bir uygulama geliştirdi. Uygulama, Adobe Sensei ile yapıldı.

Adobe uygulaması ile selfie'ler!

Arttırılmış gerçeklik, kötü selfie'leri güzel portrelere dönüştürebilir mi? Adobe Research ekibine göre evet.

Bir süredir üzerinde çalıştıkları uygulamayı yayınladıkları bir video ile duyuran Adobe Research, arttırılmış gerçeklik sistemi Adobe Sensei kullanarak oldukça etkileyici bir işe imza atmış.

SELFİE FOTOĞRAFÇILIĞININ GELECEĞİ

Uygulama; 3D yüz haritalama, otomatik portre maskeleme ve stil transferi olarak üç ana görev yapıyor.

3D yüz haritalama sayesinde yazılım direkt olarak yüzleri tanımlayabiliyor ve birçok farklı değişiklik imkânını kullanıcılara sunuyor. Ayrıca bu sayede uygulama farklı lens tiplerini de taklit edebiliyor. Örneğin geniş açılı lensler yüzleri daha ince, burunları daha büyük gösterir. Bu yüzden portre fotoğrafçıları genellikle 50mm veya daha büyük lensler tercih eder. Uygulama da yüzü tanıyarak sanki farklı bir lens ile çekilmiş efekti verebiliyor.

Ayrıca günümüzde daha çok çift arka kameralı telefonların yapabildiği alan derinliği özelliğini de uygulama yardımıyla yapabiliyorsunuz.

Yayınlanan videonun kesinlikle bilgisayarda üretilmiş bir görüntü barındırmadığını söyleyen Adobe, uygulamanın çıkış tarihi konusunda ise herhangi bir bilgi vermedi

BİZE ULAŞIN