Nokia 9 geliyor!

Cep telefonu piyasasının en büyük oyuncusu olan Nokia'nın akıllı telefon pazarında tutunabilmek için hamleleri bitmiyor. iPhone ve Samsung'un en üst düzey telefonlarıyla rekabet edebilecek üretime hazırlanan Nokia 9 devlerle yarışabilecek bir telefon geliyor.

Nokia 9 geliyor!

Finlandiyalı teknoloji firması üreticisiNokia'nın amiral gemisi olması beklenen Nokia 9 telefonun özellikleriyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Mart ayında, İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi (MWC 2017) kendi markası altında çıkardığı Android cihazları tanıtan Nokia, aldığı olumlu geri dönüşlerden sonra stratejisinde revizyona gitmişti Orta ve alt sınıf için çıkarılan fiyat performans ürünleri Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6'nın yanına rekabette ön plana çıkılmasını sağlayacak telefon hazırlıklarını ekledi. Nokia 9 ismiyle satışa sunulması beklenen telefonla ilgili ayrıntılar oluşmaya başladı.

Habertürkün haberine göre Firma tarafından açıklanan temel özellikler arasında en dikkat çekici özellik OLED ekrana ve güçlü bir işlemciye ve bataryaya sahip olması. Ayrıca, Nokia bu seride yeni bir ses teknolojisi de sevenlerine tanıtacak. İleri düzey psiko-akustik ismi verilen teknoloji seslerin da görüntü gibi yakalanarak gerçek hayatta olacağı gibi oynatılmasına imkân verecek. Samsung Galaxy S8'de olan iris tarayıcısı ve parmak izi sensörüne de sahip olacak telefon son sürüm Android Nougat 7.1.2 işletim sistemiyle raflardaki yerini alacak. Genel özellikleri şöyle:

NOKIA 9 FİYATI NE KADAR?

Telefonun yaz aylarında, muhtemelen Temmuz ya da Ağustos'ta raflarda olması bekleniyor. Techcrunch haberine göre 25 Temmuz 2017 tanıtım tarihi olacak. Cihazın ABD fiyatı 699$, Avrupa fiyatı ise 749 € olacak.

Henüz bir açıklama olmasa da, telefonun Türkiye'deki satış fiyatı vergiler ve kurdaki dalgalanmalara bağlı olarak 4500-5000 TL aralığında değişebilir.

BİZE ULAŞIN