Pokemon Go'yu hala kaç kiş oynuyor!

Nintendo tarafından mobil cihazlar için piyasaya sürüldüğü anda büyük sükse yapan ve popüler hale gelen Pokemon Go'nun istatistikleri açıklandı. Peki Pokemon Go'yu hala kaç kişi oynuyor?

Pokemon Go'yu hala kaç kiş oynuyor!

İlk çıktığı dönem büyük bir fenomen haline gelen Pokemon GO'nun oyuncu sayısı hızla azalmaya başlamıştı. 2016 yılının Temmuz ayında oyuncularla buluştuğu andan itibaren milyonlarca insan Pokemon yaratıklarını akıllı telefonlarında gezdirmeye başladı denebilir.

Bu rakam ardından hızla düşüş yaşasa da, Nintendo'ya son yılların en kârlı dönemlerini yaşatmayı başarmıştı. Aradan geçen neredeyse bir yıllık süreçte de aktif olarak birçok kişi tarafından oynanmaya devam ediyor.

POKEMON GO'YU KAÇ KİŞİ OYNUYOR?

Son yapılan açıklamalara göre Pokemon Go'yu hala aktif olarak 65 milyon kişi oynamaya devam ediyor. Niantic'in bildirdiği rakamların aylık bazda ele alındığını da belirtmemiz gerekiyor. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan yapım Nintendo'ya hala aylık 30 milyon Dolar kazandırmaya devam ediyor.

Bu verileri ele aldığımızda Pokemon Go'nun daha uzun bir süre daha hayatımızda olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Zaten geçtiğimiz hafta İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından, 2016 yılının en iyi mobil oyunu seçilmesi de bu iddiamızı destekler nitelikte.

BİZE ULAŞIN