Spotify'da şok ayrılık!

En çok kullanılan müzik uygulaması Spotify'da üzücü bir ayrılık açıklandı. Görünüşe göre Spotify'ın Premium departmanının başındaki isim Robert Lamvik, başka bir şirkete geçiş yaptı başına geçmek için hazırlandığını açıkladı.

Spotify'da şok ayrılık!

Spotify'ın Premium departmanının başında yer alan Robert Lamvik, Headspace adlı meditasyon uygulamasının başına geçmek üzere şirketten ayrıldığını açıkladı. Headspace, Lamvik ile beraber Lantern adlı uygulamadan Dr. Megan Jones Bell'i de ekibe kattı.

SPOTİFY'DEN NELER BEKLİYOR!

Robert Lamvik'i şirket bünyesine dahil eden Headspace'in kurucularından Rich Pierson da bir açıklama yaparak, "Her zaman bilim insanlarından oluşan bir ekip kurmak istemiştik ve büyümemizin bu aşamasında artık yeni bir seviyeye geçiş yapıyoruz. Bu yüzden de takımı deneyimli isimlerden kurmak ve şirkete gerçek anlamda bir liderlik anlayışı kazandırmamız gerektiğini düşündük. Bu bizim yaptığımız işin önemli bir parçası." cümlelerini sarfetti.

Robert Lamvik, Headspace'e katılmadan önce son dört yılını Spotify'ın büyümesi ve gelirlerinin artırılması konularına kafa patlatarak geçirmişti. Son yıllarda Spotify'ın elde ettiği başarı göz önüne alınırsa, Headspace uygulamasını gerçekten güzel günlerin beklediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Lamvik ise ayrılık kararı ile ilgili olarak, "Spotify ile Freemium konseptini mükemmel hale getirdik. Bu da bana Headspace gibi belli bir amaca hizmet eden, insanları sağlık ve mutluluk ortak paydasında buluşturmaya çalışan bir uygulamaya katılabilme fırsatı doğurdu." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN