Apple ciddi adım atıyor!

Apple pil tasarufu yapan yongaların üzerinde yoğunlaştı Bankhaus Lampe analistleri tarafından Bloomberg’e gönderilen rapora göre Apple, batarya tasarrufu konusunda ciddi çalışmalar yapıyor.

Apple ciddi adım atıyor!

Geçen hafta Apple'ın kendi grafik yongasını geliştirdiği ile ilgili haberler gelmişti. Bugün de Apple'ın iPhone'da pil tasarrufu yapan yongalar üzerinde çalıştığına dair bir rapor yayınlandı. Bankhaus Lampe analistlerine göre Apple, 2019 yılından itibaren kendi yongalarını kullanacak.

BATARYA TASARRUFU KONUSUNDA CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR

Bankhaus Lampe analistleri tarafından Bloomberg'e gönderilen rapora göre Apple, batarya tasarrufu konusunda ciddi çalışmalar yapıyor. Raporda, Apple'dan 80 mühendisin iPhone için pil tasarrufu sağlayacak bir yonga üzerinde çalıştıkları belirtilerek, Münih ve Kaliforniya'da güç yönetimi tasarım merkezleri kurduğu iddia ediliyor.

Bankhaus Lampe finansal analisti Karsten Iltgen, Apple'ın üzerinde çalıştığı yonganın 2019 yılında Dialog Semiconductor'un güç yönetimi entegre devrelerinin (PMIC) yerini alacağını iddia ediyor. Dialog'un 2016 satışlarının % 70'inden fazlası Apple'a yapıldı. Bu, iPhone'a parça üretme işinin özellikle de küçük şirketler için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Reuters'in haberine göre, Dialog'un hisseleri yedi ayın en düşük seviyesine inmiş durumda. Bu da Dialog şirketinin Apple'ın tedarikçiliğini yavaş yavaş kaybettiğini gösteriyor. Apple'ın kendi pil yongalarını üretmek adına Dialog mühendislerini transfer ettiği de iddialar arasında.

BİZE ULAŞIN