Bixby o dili desteklemiyor!

Samsung'un Galaxy S8 satışlarındaki en büyük silahlarından biri de akıllı asistan Bixby. Gelen haberlere göre kullanıcılar ilk aylarca bixby ingiliizce desteklemiyecek

Bixby o dili desteklemiyor!

BİXBY İLK ETAPTA İNGİLİZCE DESTEKLEMEYECEK!

Samsung'un Mart ayında Galaxy S8 ve S8 Plus tanıtımından önce duyurduğu Bixby, Siri ve Cortana'dan uygulamalara derinlemesine entegre edilebilmesi yönüyle farklı. Siri'nin yapımcıları tarafından geliştirilen Bixby, eksik bilgi içeren komutları bile anlayarak görevleri en iyi şekilde yerine getirebiliyor.

Geçtiğimiz haftalardaki testlerde, Bixby'nin İngilizce ses tanıma performansının sanal asistanın Korece performansının gerisinde kaldığı görüldü. Şirket yöneticileri de sanal asistanın İngilizce versiyonun yayınlanacağı tarih konusunda tartışmaya başladılar.

Wall Street Journal, son birkaç haftadır keşfedilen performans sorunlarından dolayı Bixby'nin İngilizce versiyonunun ertelendiğini bildirdi. Samsung sözcüsü de Bixby hizmetinin ABD'de ilk baharın sonlarına kadar kullanılamayacağını doğruladı. Bixby'nin ilk etapta kullanılmayacak olması acaba Samsung'un satışları olumsuz etkilenir mi sorusunu akıllara getirdi.

BİZE ULAŞIN