Macbook pro'lardan tuhaf sesler!

2016 yılında piyasaya sürülen 15 inç MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarla ilgili yeni bir şikayet ortaya çıktı. Buna göre, birçok kullanıcı MacBook Pro’sundan tuhaf çıtlama sesleri duyuyor. Bu konuyla ilgili şikayetlerin Apple destek Forumlarında oldukça yaygınlaşmaya başladığına da dikkat çekiliyor.

Macbook pro'lardan tuhaf sesler!

MacBook Pro sahipleri bu tuhaf çıtlama seslerini, plastik bir şişeyi yavaşça sıktığınızda oluşan seslere benzer olarak tanımlıyor. Bir kısım kullanıcı, bu seslerin hiçbir ritminin veya sebebiyet verecek bir durumun olmadığını da ifade etmekte. Öte yandan bazı kullanıcılar ise oyun oynama veya video oynatma gibi daha yoğun görevler sırasında dizüstünün fanlarının etkisini gösterdiğini söylüyor.

15 İNÇ MACBOOK PRO ŞİKAYETLERİ

Bazı kullanıcılar bunun sebebi olarak MacBook Pro'nun menteşelerini gösteriyor. Düşünceye göre bu menteşeler ısındığında bazı yapışkan veya plastik ağızlar dayanıklılığını kaybediyor. Durumun 15 inç modellerde karşılaşılması da bu düşünceyi bir nebze onaylıyor çünkü cihazın ekran paneli daha ağır.

Apple'ın kullanıcılar verdiği yanıtlar da yine kullanıcılara göre farklılıklar gösteriyor. Bazıları Apple'ın sorunu çözmek için cihazlarındaki logic board gibi dahili parçaları yenisiyle değiştirdiğini söylüyor. Bazılarıysa şirketin sorunu cihazlardaki alt kasa üzerindeki küçük bir boşluğa bağladığını, hasar sonucu olabileceğini ve bunun garanti kapsamında olmadığını belirterek 130 dolarlık servis ücreti talep ettiğini belirtiyor. Yani şu an için Apple halen sorunun kaynağını net bir şekilde tespit edebilmiş değildir.

BİZE ULAŞIN