Nintendo Switch satışları rekor kırıyor!

Nintendo uzun bir gelişme sonrasında geçtiğimiz yıl duyurusunu gerçekleştirdiği yeni oyun mart ayında satışa sunarak sevenlerini kavuşturdu ve gittikçe daha popüler olan oyun seviyeye yaklaştı.

Nintendo Switch satışları rekor kırıyor!

Nintendo'nun yeni satışa sunduğu ve genel anlamda iyi geri dönüşler aldığı oyun konsolu Switch'in satışları hakkında ilk veriler paylaşıldı. İşte Nintendo Switch satış rakamları!

Nintendo, uzun bir geliştirme süreci sonrasında geçtiğimiz yıl duyurusunu gerçekleştirdiği yeni oyun konsolu Switch'i, Mart ayında satışa sunarak kullanıcılar ile buluşturdu.

Minecraft gibi popüler yapımların destek sunması ile birlikte çok daha popüler hale gelmesi beklenen Nintendo Switch'in satış rakamları hakkında ilk bilgiler paylaşıldı.

Gelin, Nintendo Switch satışları ne durumda? sorusunu hep birlikte cevaplayalım.

NİNTENDO SWİTCH SATIŞLARI 1 MİLYON SEVİYESİNE YAKLAŞTI!

Nintendo'nun bugüne kadar en hızlı satılan oyun konsolu olma ünvanını elde eden Switch, NPD Group tarafından açıklanan rakamlara göre ilk ayında 906.000'den fazla sattı.

Nintendo'nun 2012 yılı Kasım ayında duyurusunu gerçekleştirdiği Wii U, ilk haftasında 400 bin, ilk altı haftasında ise 890 bin adet satış gerçekleştirebilmişti.

Tabi, Nintendo Switch'in başarılı bir çıkış yapmasında, henüz piyasaya çıkmadan onlarca oyun yapımcısının desteğini duyurmasının ve satışın arkasında doğrudan şirketin durmasının ciddi bir etkisi oldu.

BİZE ULAŞIN