Microsoft yeni bir göz tarama patenti aldı!

windows 10 ile birlikte Microsoft, güvenlik için Windows Hello adını verdiği Teknolojisini duyurmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılara yüzü ya da parmak izi ile cihazlara giriş yapma olanağı sunulmuştu. Şimdi ise Microsoft bunu bir adım öteye taşımanın niyetinde.

Microsoft yeni bir göz tarama patenti aldı!

Son olarak Microsoft'un gelecekteki cihazlarda kullanmak amacıyla daha gelişmiş bir iris tanımlama patenti aldığı ifade ediliyor. Patent başvurusuna göre, cihaz göze birçok açıdan ışık tutacak çeşitli bileşenlere sahip olacak. Bu ışık tutma ile birlikteyse kamera gözün farklı örneklerini fotoğraflayarak, farklı veri noktaları oluşturacak.

MİCROSOFT YENİ BİR GÖZ TARAMA PATENTİ ALDI

Teknoloji, oluşturulan bu verileri kullanarak gerçek bir göz ile bir fotoğrafta yer alan gözü ayırt edebilecek. Bu yeni tanımlama yöntemi, verilerin geçerliliğini doğrulamak için ek adımlarla güvenliği arttırmış olacak.

Tabii ki bu iris tanımlama teknolojisi şu an tamamen patent aşamasında ve uzun süre belki de hiç kullanılmayabilir. Öte yandan Microsoft, bu teknolojinin patentini lisanslayarak diğer şirketlerden gelir elde etme yoluna da gidebilir.

BİZE ULAŞIN