Windows 10'a yeni özellik geliyor!

Görünüşe bakılırsa Microsoft tarayıcılarda ve diğer uygulamalarda görmeye alışık olduğumuz sekme özelliğini Windows 10'a taşımak için denemeler yapıyor.

Windows 10'a yeni özellik geliyor!

Yeni özellik şu anda yapımının başlangıç aşamasında ve dahili ismi "tabbed shell, sekmeli kabuk". Yukarıdaki resim sekmelerin Dosya Gezgininde nasıl duracağını görmek için yapılmış bir görsel.

Windows Central'a göre, sekmeleri desteklemeyen uygulamalar bir çift kontrol, isim ve ikon gösterecek. Bu özelliğin amacı platformdaki kullanıcı tecrübesini olabildiğince homojen hale getirmek. Özelliğin Redstone 3'le mi yoksa Redstone 4'le mi geleceği hala tartışma konusu.

PROJE KESİNLİKLE GENEL KULLANIMA AÇILACAK

Tabi ki bu proje kesinlikle genel kullanıma açılacak diyemeyiz. Project Osaka'nın başlamadan bitmesi gibi, sekmeler de gün yüzünü görmeden tarihe karışabilir. Şirket hala sekmelerin farklı şartlar altında nasıl çalışacağını çözmeye çalışıyor, örneğin bir uygulamanın birden çok kez açılmış olması gibi. Yeni sürüm her geçen gün yaklaştıkça, sekmeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı umuyoruz.

BİZE ULAŞIN