Xiaomi Mi Mix’ten çerçevesiz telefon!

Son zamanlarda iyi telefonlar çıkaran Çinli şirketler takip eden konumundan takip edilen olmaya doğru gidiyor. Ancak Çinli şirketleri kopyalayanların yine Çin merkezli şirketler olması şaşırtıcı değil. Doogee isimli Çinli şirketin geliştirdiği telefon, Xiaomi Mi Mix’e büyük oranda benzeyen yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Xiaomi Mi Mix’ten çerçevesiz telefon!

Tıpkı Xiaomi Mi Mix gibi tamamen çerçevesiz ekranlı olan Doogee Mix'in yalnızca alt kısmında küçük bir çerçeve bölümü bulunuyor. Bu bölümde ana ekran tuşu ve ön kameraya yer veriliyor. 5,5 inç büyüklüğünde Full HD AMOLED ekrana sahip olan telefon, gücünü MediaTek Helio P25 işlemciden alıyor. Ayrıca telefonda 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunuyor. 128 GB'lık modelde ise teknik özelliklerde büyük bir değişim gerçekleşiyor. Yalnızca RAM miktarında değil işlemcide de önemli bir gelişme yaşanıyor. 128 GB'lık sürümde Helio X30 işlemci kullanılıyor ve 6 GB RAM'e yer veriliyor.

Her iki sürümün de arka kısmında 16 megapiksel ve 8 megapiksel çözünürlüğünde çift kamera yer alıyor. Ön tarafta ise 5 megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerası bulunuyor. Arka tarafta bulunan çift kamera kısmının iPhone 7'nin tasarımına fazlaca benzediğini bu aşamada belirtmek gerekiyor. Muhtemelen Çin sınırlarının dışarısını göremeyecek olan telefonun çıkış tarihi ve fiyatı bilinmiyor.

BİZE ULAŞIN