Dünyanın ilk akıllı sokağı geliyor!

Akıllı telefonlardan sonra gelen akıllı televizyonlar, saatler hatta evlerden sonra artık sokaklar da akıllı olmaya başladı. Peki İngiltere'de başlatılan bu projenin avantajları neler  İngiltere merkezli bir şirket, dünyada eşi benzeri olmayan bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor

Dünyanın ilk akıllı sokağı geliyor!

The New West End isimli İngiltere merkezli bir şirket, dünyada eşi benzeri olmayan bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Sokaklardaki Teknolojik ögelerin arttırılmasını amaçlayan bu projeyle artık teknolojinin nimetlerinden daha da fazla yararlanılması amaçlanıyor.

Sadece yaya trafiğine açık olacak olan sokak, yürüyen insanlardan elektrik üretebilecek. Ayrıca duvarlarda kullanılan boyaların havayı arıtma özelliğine de sahip olması sayesinde sokağın havası daha temiz olacak.

Londra'da bulunan Bird Sokağı'nda yapılması planlanan bu yeni proje, belediyelerin çevre düzenlemesi anlayışını kökünden değiştirebilir.

Projenin ne zaman hayata geçeceği henüz belirlenmedi. Şirket bu süreçte sokakta kullanacağı yeni teknolojik girişimlerin arayışına devam ettiğini açıkladı.

BİZE ULAŞIN