Kablosuz şarj standart hale mi geliyor?

Geride bıraktığımız Şubat ayı içerisinde Apple, 2008 yılında kurulan WPC yani Kablosuz Güç Konsorsiyumuna katılmış ve bu da yeni cihazlarıyla birlikte Qi Teknolojisini kablosuz şarj için kullanacağı şeklinde yorumlanmıştı.

Kablosuz şarj standart hale mi geliyor?

Bugün gelen açıklamalarla da Apple'ın yeni iPhone modelleriyle birlikte kablosuz şarj özelliğini bir standart haline getirmeye hazırlandığı öğrenildi. Bu açıklamaların sahibi ise Powermat şirketinin CEO'su Elad Dubzinski'den başkası değil.

ELAD DUBZİNSKİ'DEN İLGİNÇ TAHMİN

Dubzinski'nin Apple tarafından geçtiğimiz dönemde kablosuz şarj hakkında yaptığı açıklamalardan bir çıkarım yaptığı ve bu iddiayı o şekilde ortaya attığını da belirtmemiz gerekiyor.

Shift delete .net haberine göre Her ne kadar Powermat şirketi kablosuz şarj teknolojileri konusunda öncü isimlerden biri olsa da, Apple ile Powermat şirketlerinin herhangi bir ortak çalışma yürüttüğü de bugüne kadar açıklanmadı.

Bu da Dubzinski'nin Apple'ın yeni iPhone modelleriyle ne yapacağı konusunda fikir yürütmesinin yalnızca bir dedikodu olarak kalacağını düşünmemize yol açıyor.

Yine de diğer analistlerin de yorumlarını dikkate almak ve en azından bu iPhone modellerinde kablosuz şarj desteğinin sunulacağını söylemek de yersiz olmaz.

BİZE ULAŞIN