15 yaşından 81 yaşına kod yazmak kolay

Yeni uygulamalarla hem kullanıcıların hemde kendi hayatını değiştiren yaşları 15 ile 81 arasında değişen girişimci geliştiriciler iPhone ve iPad gibi cihazların yeni yetenekler kazanmasını sağlıyor.

15 yaşından 81 yaşına kod yazmak kolay

Yeni bir uygulama geliştirmek için 15 yaşında veya 80 yaşında olmanız fark etmiyor. Kod yazmanın uzman yazılımcı olmaya gerek kalmadığı bir dönemde herkes geliştirici olabiliyor. San Jose Silikon Vadisi'nin kalbinde 28'incisi düzenlenen Apple WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) binlerce yazılımcı ve basın mensubunu bir araya getiriyor. Açılıştan bir gün önce Apple'dan burs alarak katılan arasında ilginç geliştiriciler ve öğrenciler basın mensuplarıyla tanıştırıldı.

81 YAŞINDA KOD YAZIYOR

Büyük anne Japon Masako Wakamiya liseden mezun olduktan sonra çalışma hayatına başladığı Mitsubishi Bankası'ndan 1997 yılında emekli olduktan sonra bilgisayarla tanışıyor. 2 yıl önce uygulama geliştiriciliğe soyunan bir girişimci.

TÜRKİYE'DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ EMİRHAN KATILDI

Emirhan Erdoğan Bahçeşehir Ünvinersitesi Yazılım Mühendisliği öğrencisi çok sayıda uygulamaya imza atan genç girişimci. Şimdi WWDC'ye Apple'ın davet ettiği yetenek 6 haftalık "Hello iOS" (Merhaba iOS) adlı kursla kullanıcılara eğitim sunuyor. 81 yaşındaki Masako ile 60 yaş küçük Emirhan'ın uygulama geliştirmek için Apple Swift platformunda buluşuyor.

BİZE ULAŞIN