Apple'ın yeni sürprizleri geliyor!

Apple, 28’incisi düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı WWDC’de yeni ürün, servis ve güncellemelerini duyurması bekleniyor. Bugün Türkiye saatiyle saat 20:00’da başlayacak konferansta heyecan verici haberler bekleniyor. Yeni ürünler değil, yazılım güncellemeleri ve servisler öne çıkacak. Ancak yine de bir kaç ürün ve yeni iPhone’un neye benzeyeceğine ilişkin ipuçları da olacak.

Apple'ın yeni sürprizleri geliyor!

APPLE SİRİ HOPARLÖR KILIĞINDA

Apple'ın akıllı asistanı Siri, iPhone ve iPad'den sonra MacBook, Apple TV ve Apple Watch üzerinden kullanılmaya başlamıştı. Şimdi de karşımıza yetenekli hoparlör olarak karşımıza çıkarken asistanlık görevine kulağını dört açarak devam edecek.

İPHONE'A KARANLIK MODU GELİYOR

Apple güncellenen yeni iOS 11 işletim sistemi bir dizi yeni yetenekle geliyor. Apple, iOS 11 karanlık modu (Dark Mode) ile pil konusunda iPhone'un sadece görünüşüne değil, pil tüketimine de ferahlık geliyor. Apple Watch da olduğu gibi sadece kullanılan pikseller kullanılacağı için OLED ekranda pil tüketimi aşağılara çekilmiş olacak. Yeni iPhone ekranı karanlık modu sayesinde pil tüketiminde hatırı sayılır bir yenilik sunmuş olacak.

YENİ İPAD KAPIDA MI?

Konferansta duyurulması beklenen ürünlerden biri de iPad Pro 10.5 inç versiyonu. Geçtiğimiz yıl tanıtılan 9.7 inç versiyonundan sonra yeni bir ekran boyutuyla karşımıza çıkarsa şaşırmayalım.

YENİ İPHONE 8 NASIL?

Henüz daha "iPhone 8 mi yoksa, iPhone 7S mi" olduğunu bilmediğimiz yeni cihazla ilgili Apple, WWDC'de asla bilgi vermiyor. Ancak pek çok kişi iPhone'un 10'uncu yılı dolayısıyla iPhone 8'e doğrudan geçiş yapacağını tahmin ediyor. Ben de Apple'ın Kırmızı renkte olduğu özel bir modelin olacağını ama asıl değişimin çok radikal olmayacağını düşünüyorum.
Ancak yeni iPhone konusunda ser verip sır vermeseler bile iOS güncellemelerinde değişiklikler küçük ipuçları veriyor.

BİZE ULAŞIN