Apple yazılım ve ürünleri güncelledi eve akıllı ses sistemi getirmeyi denedi

Apple, 28’incisi düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı WWDC’de yeni ürün, servis ve güncellemelerini şimdiye kadar en yüksek katılımcıyla duyurdu. İlk kez tanıtılan akıllı müzik hoparlörü HomePad, yeni iPad Pro 1.5 inç ve özellikle 4K video düzenlemek için geliştirilen iMacPro’yu ilk kez tanıttı. Ayrıca iPhone ve iPad için güncel iOS 11, Apple TV için kullanılan tvOS, Apple Watch için Watch OS4 ve MacOS High Sieara güncel yazılımını duyurdu.

Apple yazılım ve ürünleri güncelledi eve akıllı ses sistemi getirmeyi denedi

16 milyon geliştiricinin Apple platformunda eşsiz bir iş yaptığını belirten Apple CEO'su Tim Cook, Tüm dünyada 75 farklı ülkede milyonlarca geliştiricilerin benzersiz ekosistem oluşturduğunu belirterek, "Şimdiye kadar en büyük WWDC'yi bu yıl San Jose'de düzenliyoruz. 6 farklı yenilikle geliştiricilerin yanında olduğumuzu gösteriyoruz" diye konuştu.

Cook, 50 işortağı olan tvOS platformuna Amazon Prime videoları izlenebileceği müjdesini verirken Watch OS tarafında şunları söyledi: "Dünyanın en çok satın akıllı saatine sahibiz. Apple Watch güncellenen yeni karakterleriyle daha eğlenceli ve akıllı arayüzüyle geliyor." Apple Watch OS güncellemesi sonbaharda tüketiciler tarafından indirilebilecek.

GÜRÜLTÜLÜ SİTELERE SON

Apple MacOS High Siera güncellemesi en çok dikkat çeken Safari'de özel teknolojiler oldu. Safari otomatik açılan gürültülü video ve sesli reklamları engelliyor. Yani gürültülü arka tarafta tüketiciyi rahatsız eden reklam ve uygulamalar ortadan kalkıyor. iMac donanım olarak 2 TB depolama seçeneğine sahip oluyor.

9 YILDA APPSTORE

Apple 9 yılda App Store uygulama mağazasının geldiği noktayı şöyle özetledi: 70 milyar dolar geliştiricilere para ödediğini açıkladı. AppStore'da şimdiye kadar 180 milyar uygulama indirildi. Tüm bu rakamlara bakılınca uygulama geliştiricilerin Apple platformuna yoğun ilgi göstermesinin sebebi daha kolay anlaşılıyor.

BİZE ULAŞIN