Evdeki akıllı müzik hoparlörü HomePod

Evde farklı müzik deneyimi için tasarlanan yeni akıllı hoparlörlerü HomePod’u tanıtan Apple, rakipleri Google Home ve Amazon Echo’ya göz dağı verdi. 349 dolara satışa sunacağı HomePod yıl sonunda ABD, İngiltere ve Avustralya’da satışa sunulacak

Evdeki akıllı müzik hoparlörü HomePod

Apple'ın şimdiye kadar en önemli müzik platformu iTunes 40 milyondan fazla şarkı ve 2 milyon artist arşivinden oluşan Apple Music servisiyla buluşacak yeni akıllı hoparlörü HomePod sahneye çıktı. Apple Music ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanan HomePod, kullanıcıların kişisel müzik tercihleri ve zevkleri hakkında derinlemesine bilgi edinerek, yeni müzikler keşfetmelerine yardımcı oluyor. Derin ve temiz baslar için Apple tarafından tasarlanan geniş bir bas hoparlörüne sahip olan HomePod'da, yön kontrolü ve saf yüksek frekanslı sesler sağlayan kiriş biçiminde yedi adet tiz hoparlörü ile birlikte orijinal kayıtların zenginliğini sanatçılarının amaçladığı gibi koruyan güçlü yerleşik teknolojiler bulunuyor. Aralık ayından itibaren 349 dolarlık etiket fiyatıyla piyasaya sürülecek olan HomePod, ilk olarak Avustralya, Birleşik Krallık ve ABD'de bulunabilecek. Google Home ve Amazon Echo'ya rakip olacak HomePod evdeki rekabeti alevlendirecek.

HEY SİRİ DEMEK YETERLİ

HomePod, yüksek sesle müzik çalarken bile kullanıcıların sesle kontrol edip etkileşime geçebilmeleri için altı adet mikrofona sahip. "Hey Siri, bu şarkıyı beğendim" dediğinizde HomePod ve Apple Music birlikte mükemmel bir müzik uzmanı haline gelir. On binlerce oynatma listesiyle yüzlerce farklı tür ve ruh hali arasından tercihleri öğrenerek bu müzik zevklerini aygıtlarınızla paylaşır. Siri ayrıca müzik arşivinde gelişmiş aramalar da yapabilir. Kullanıcılar "Hey Siri, bu şarkıdaki baterist kim?" gibi sorular sorabilir veya evdeki herkesin paylaştığı bir sıradaki parça listesi oluşturabilir. HomePod, Apple Music ve Siri, reklamsız olarak doğrudan HomePod'a iletilen en iyi ev müzik deneyimini sunar.

MESAJ GÖNDERMEK MÜMKÜN

Ev yardımcısı olarak da kullanılabilen HomePod, mesaj göndermek, güncel haberleri, spor karşılaşmalarını ve hava durumunu öğrenmek için harika bir araçtır. Ayrıca evdeki akıllı aygıtları HomePod ile kontrol edebilirsiniz. Örneğin Siri'den ışıkları açmasını, perdeleri kapatmasını veya belirli bir ortamı başlatmasını isteyebilirsiniz. HomePod, evde olmadığınız zamanlarda da iPhone veya iPad'deki Home uygulamasıyla uzaktan kontrol ve ev otomasyonu sağlayarak mükemmel bir ev bağlantı merkezi haline geliyor.

SES İNOVASYONU VE GELİŞMİŞ TEKNOLOJİLER

Futbol topuna yakın büyüklüğe sahip HomePod evdeki asistan rekabetine Apple'ın da katılacağını müjdelerken, ürün aşağıdaki yeteneklere sahip olacak.

- Yukarı doğru bakan bas hoparlörü, özel A8 çipiyle birlikte gerçek zamanlı yazılım modellemesi kullanarak hoparlörün mümkün olan en derin ve temiz basları çok düşük bozulmayla sunmasını sağlıyor.

– Yedi adet özel tiz hoparlörleri dizisi, kendilerine ait amplifikatörlerle dengeli ve pürüzsüz tınılar sağlamasının yanında farklı kiriş şekilleri ve boyutları için hassas yön kontrolüyle keyifli bir müzik deneyimi sunmayı hedefliyor.

– Apple tarafından tasarlanmış A8 çipi gelişmiş ses inovasyonlarının ardındaki beyin görevi üstleniyor.

– Otomatik oda algılama teknolojisi, HomePod'un oda içindeki konumunu hızla anlamasını, köşede, masa üzerinde veya kitaplıkta olmasına bağlı olarak en etkileyici müzik deneyimini sunmak için saniyeler içinde kendini optimize etmesini sağlıyor.

– Altı adet mikrofondan oluşan dizi, gelişmiş yankı önleme özelliğiyle, yüksek sesle müzik çaldığında bile Siri'nin kullanıcıları odanın neresinde olursa olsun anlamasına yardımcı oluyor.

– Siri dalga biçimi, Siri ile etkileşime geçildiğinde üst kısımda görünür ve entegre dokunma kontrolleri de kolay gezinti olanağına sahip.

– İki hoparlörü otomatik olarak tespit edip dengeleyerek bir kablosuz ses kalitesi için hem doğrudan hem de yansıyan sesleri kullanır ve çok daha etkileyici bir müzik deneyimi sunuyor.

– Kolay kurulum için AirPods'daki gibi kolay bir yöntem kullanan HomePod ile saniyeler içinde müzik dinlemeye başlamak için bir iPhone'u yanına getirmeniz yeterli oluyor.

BİZE ULAŞIN