iOS 11 ön inceleme!

Dün itibarıyla tanıtılan iOS 11 sürümü, birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Tam sürümü son kullanıcılara sonbahar aylarında sunulacak iOS 11'in geliştiriciler için hazırlanmış Beta sürümü şu anda yüklenebilir durumda.

iOS 11 ön inceleme!

İOS 11 ÖZELLİKLERİ

iOS 11'in ilk göze çarpan yeniliği geliştirilmiş kontrol merkezi. Ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırdığınızda açılan bu merkez, tamamen yenilenmiş durumda. Bu ekran sayesinde artık nihayet mobil veriyi açıp kapatabiliyor ve diğer birçok ayara ulaşabiliyoruz. Ayrıca bu ekranda yer alan birçok ayarın 3D Touch desteğine sahip olduğunu da belirtelim

Apple'ın uygulama mağazası AppStore, yeni sürümle beraber baştan aşağı değişti. Artık çok daha modern ve kullanışlı bir tasarıma sahip uygulama mağazasında, "Bugün" isimli bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde, her gün öne çıkan uygulama ve oyunları görebiliyoruz.

iOS 11'le beraber sesli asistan Siri'nin sesi artık çok daha insansı. Ancak bu yenilik, henüz Türkçe Siri'de bulunmuyor. Ayrıca Siri'ye gelen çeviri özelliği sayesinde İngilizce'den Çince, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İtalyancaçeviriler yapabiliyoruz.

Yeni sürümde mesajlar uygulamasının tasarımı ve işlevselliği ile ilgili de yenilikler var. Artık iMessage üzerinden Apple Pay kullanarak para göndermek mümkün. Ayrıca mesaj gönderme efektlerine de yeni bazı seçenekler eklendi.

Shift deletenin haberine göre Kamera uygulamasında ise Live Photos özelliğine yepyeni efektler geldi. Ayrıca çektiğiniz canlı fotoğrafları ayarlar bölümünden kolayca kırpabiliyoruz.

Son olarak uygulama geçiş animasyonlarında da farklılık gösteren iOS 11, şu anda Beta sürümüyle geliştiricilere açık durumda. Yani herhangi bir hata görebilmeniz olası. Tam sürüm ise sonbahar aylarında kullanıcılarla buluşacak.

BİZE ULAŞIN