Asus ZenFone AR çıkış tarihi belli oldu!

Asus, Ocak ayında ZenFone AR'ı, 8GB RAM'li dünyanın ilk akıllı telefonu olarak Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) açıkladı. Bununla birlikte ZenFone AR, Google'ın Tango projesini destekleyen az sayıda cihazdan birisi.

Asus ZenFone AR çıkış tarihi belli oldu!

Bu nedenle, telefon, kapalı, 3B haritalar oluşturmasına izin veren üç kamera setine sahip. ZenFone AR, Sony IMX318 sensörlerine sahip 23 megapiksel birincil kamera ile hareket izleme ve derinlik algılama kameralarına sahip.

Akıllı telefon bu yılın başlarında tanıtılmasına rağmen, henüz satışa sunulmadı. İyi haber, Asus bu anlamda davetiyelerini dağıtmaya başladı.

Görünüşe göre Asus ZenFone AR, Tayvan'da resmi olarak 14 Haziran'da piyasaya sürülecek. Akıllı telefon, Temmuz ayında Verizon ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'ne de gelecek.

ASUS ZENFONE AR ÖZELLİKLERİ

Asus'un Zenfone AR modeli, 5.7 inç Quad HD (1440 x 2560 piksel) Super AMOLED ekrana sahip. Cihaz, %79 oranında ekran-gövde oranıyla dikkat çekiyor. Bunun, Daydream için iyi bir uyum oranı olduğunu belirtelim. Bu arada Zenfone AR, Google'ın sanal gerçeklik platformunu Daydream yüklü geliyor.

Kaputun altında ise Zenfone AR'da Snapdragon 821 yonga seti bulunuyor. Bu yonga ise Tango için gerekli performansı sergilemesi gerektiğinden biraz Sgift deletenin haberine göre modifiye edilmiş. Ayrıca 8GB RAM, bir akıllı telefonda ilk kez Zenfone AR'da yer verilmiş.

BİZE ULAŞIN