Nokia'nın yeni sürprizleri ortaya çıktı!

2017, Nokia'nın yeniden canlanması açısından önemli bir yıl. Finlandiyalı teknoloji devi sadece yeni telefonlar değil, yeni elektronik ve bağlı sağlık ürünlerini de piyasaya sürüyor.

Nokia'nın yeni sürprizleri ortaya çıktı!

Teknoloji mağazalarına hücum etmeden önce şunu aradan çıkaralım; bu ürünlerin çoğu aslında çok yeni değil ama yeni özellikleri büyük fark yaratabilir. Tüm yeni ürünler Nokia'nın rakiplerini yenmek için kullandığı gizli silahı ile donatılmış; marka adı!

Bu yılın başlarında Withings Cedric Hutchings eş kurucularından biri, yaptığı açıklamada Nokia markasının geleceğinin güçlü olduğunu ve bu markayı kullanmanın büyük avantaj sağladığını söyledi. Ayrıca Fitbit gibi şirketlerin de bundan endişelenemesinin oldukça doğal olduğunu ekledi.

Şimdi ise markanın Withings Steer HR, Withings Health Mate uygulaması, Withings Go ve akıllı termometre gibi bir çok ürünü Nokia markası ile süslenecek.

PEKİ YENİ OLAN NEDİR?

Bugün Wi-Fi bağlantılı dijital terazi olan Nokia Body piyasaya sürülüyor. Cihaz kilonuzu zaman içinde takip edebiliyor, vücut kitle indeksini ölçebiliyor ve hatta bünyenizde ne oranda su ve yağ bulunduğunu bile ölçebiliyor. 59$ fiyat ile piyasaya sunulan cihaz, diğer akıllı terazilere kıyasla oldukça hesaplı.

Piyasa ayrıca yeni bir akıllı tansiyon ölçer olan Nokia BPM+ ile tanışacak. Bu cihazı diğer tüm dijital tansiyon ölçerler gibi kolunuza bağlıyorsunuz ve size kan basıncınızla ilgili detaylı bir sonuç sunuyor. İlginç şekilde, ürün "yeni" etiketine sahip olsa da, aslında Withings sürümünün küçük tasarım değişiklikleri yapılmış ve Nokia logosu yapıştırılmış sürümü olmaktan ibaret.

Eğer Nokia'nın yep yeni ürünlerle piyasayı sarsmasını bekliyorsanız, bu ürünler sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak yine de gelecekte yenilikler olmayacak diyemeyiz.

PEKİ NOKİA İÇİN GELECEK PLANLARI NE?

Nokia'nın bağlı sağlık ürünleri piyasasında Withings'in bıraktığı yerden devam edeceği kesin. Şirket ilk adım olarak tüm Withings ürünlerini kendi markası ile tekrar isimlendirdi, bu ürünlere ev kamerası ve CES 2017'de gördüğümüz tuhaf Hair Coach akıllı tarak bile dahil.

Nokia'nın gelecek için planları henüz belli değil, ancak şirketin kendi fikirleri ve ürünlerini, bu ev ve sağlık eşyaları ile birleştirmesini ümit ediyoruz.

BİZE ULAŞIN