Google'ın yeni uygulaması Files Go sızdı

Teknoloji devi Google'ın Files Go adında dosya yöneticisi uygulaması üstünde çalıştığı ortaya çıktı. Bugüne kadar bu yazılımın geliştirildiği bilinmiyordu.

Google'ın yeni uygulaması Files Go sızdı

Google'ın yeni uygulaması ortaya çıktı. Files Go isimli yeni yazılım akıllı bir dosya yöneticisi. Yanlışlıkla Play Store'a yüklendi, ama bu hata fark edildi ve mağazadan çekildi. Şu anda ise Play Store linkine tıklayınca "Maalesef, istenen URL bu sunucuda bulunamadı" uyarısı karşınıza çıkıyor.

Google Files Go neler sunuyor?

Tabii ki uygulamayı yükleyenler ve kontrol edenler oldu. Files Go, kullanıcıya daha fazla bilgi vermeyi ve kontrol etmeyi amaçlayan birkaç yararlı özelliğe sahip görünüyor.

Files Go, cihazda ne kadar yer kaldığını göstermenin yanı sıra kart tabanlı arayüz sunuyor. Bu kartlar daha fazla yer açmak için belirli verileri silmeyi öneriyor. Mesela uygulama önbelleği, önemsiz medya verileri, indirilen dosyalar bunlardan bazıları.

Yazılım, dosyaların türlerini ve nerede olduğu ise kategoriler altında listeliyor. Ayrıca Files Go'da büyük miktarda veriyi paylaşmak için aktarım aracı var. Bir veya birden fazla dosya bu özellikle başka bir telefona gönderilebiliyor.

Depolama alanı azaldığında veya uygulamalar 30 günden fazla kullanılmadığında Files Go, kullanıcıyı uyarıyor.

Uygulamada problemler var

İnternet forumlarında yazanlara göre uygulama şu an için hazır değil ve bazı hatalar veriyor. Mesela yenileme yapmak için menüyü aşağı çekince Files Go donuyor. Kopyalama / yapıştırma gibi eylemler de yok görünüyor. Google konuyla ilgili şimdilik herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN