Galaxy S9'da ekrana gömülü parmak izi olmayacak

Samsung'un yeni üst düzey telefonu Galaxy S9 hakkında taze bir rapor yayınlandı. Telefonun ekranı ve bazı detayları hakkında yeni gelişmeler var.

Galaxy S9'da ekrana gömülü parmak izi olmayacak

Yaz aylarında Kore medyası tarafından Samsung Display'in kasım ayında Galaxy S9'un OLED panellerinin sevkiyatına başlayacağı iddia edilmişti. Bu yüzden S9 ve S9+'ın beklenenden daha önce piyasaya sürülebileceği söylendi. Bu arada aynı raporda S9, S9+ ve Note 9'da önceki modellerle aynı ekran boyutuna sahip olacağı ve Sonsuz Ekran (Infinity Display) tasarımının kalacağı belirtilmişti. Samsung'un zaten stratejisini bozmaması da gayet mantıklı olur.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ın ekran boyutları

Şimdi ise yepyeni bir rapor daha yayınlandı. Korea Herald ve Weibo'nun ünlü sızıntı ustası Ice Universe, S9 hakkında yeni ayrıntılar paylaştı. Son iddialara göre S9 ve S9+ gelecek ay seri üretime girecek. Her iki telefonun piyasadaki mevcut S8 ve S8+'la aynı boyuta sahip olacağı yeni iddialarda vurgulanıyor. Yani S9 5.77 inç, S9+ 6.22 inç olacak. Bu durumda Samsung'un geliştirmesi gereken kısımlar ise işlemci gücü ve çift kamerayı yeni telefonlarına eklemek olacak. Bu arada kaynaklar tarafından "Galaxy S9'un arka kısmının bir hayli değişeceği" söyleniyor. Bu durum çift kameranın S9 ve S9+'ta olabileceğini ortaya koyan diğer bir iddia.

Bu arada Galaxy S9 ve S9+'ta ekrana gömülü parmak izi tarayıcısının olmayacağı belirtiliyor. Ekrana entegre parmak izi özelliği Note 9'a da saklanmış olabilir. Eski tarihli haberlerde Samsung'un böyle bir niyeti olduğu ve bazı özellikleri Note 9'a bırakacağı bildirilmişti.

Galaxy S9 ve S9+'ta üç boyutlu yüz taramasının olup olmayacağı ise tam olarak belli değil.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN