2018'de çıkacak olan iPad Pro'nun detayları belli oldu

Apple, iPhone X'le birlikte iPhone serisinde tam ekrana geçti. TruDepth kamera sistemini telefon ailesine ekledi. iPad'lerde durum ne olacak? Şirket gelecek nesil iPad'lerle ilgili neler yapmayı planlıyor? Bloomberg yeni makalesinde bu soruları cevapladı.

2018'de çıkacak olan iPad Pro'nun detayları belli oldu

Bloomberg'in haberine göre Apple, çerçeveleri daha ince, özel GPU'ya sahip daha hızlı sistem çipiyle çalışan, Touch ID ve Home tuşu olmayan iPad Pro modeli üstünde çalışıyor. Tabii ki Apple Pencil'ın da yeni modeli yolda. Apple'ın yeni kalem için yeni yazılım araçları geliştirdiği belirtiliyor.

İPAD PRO'DA FACE ID OLACAK

Makaleyi kaleme alan Mark Gurman ve Alex Webb, yeni iPad Pro'da TrueDepth kamera ve Face ID'nin olacağını da vurguluyor. Mark Gurman, bu bilgileri ise Apple'a yakın kaynaklardan öğrenmiş. Gurman zaten Apple'la ilgili sağlam bağlantılara sahip biri. Yeni iPad Pro modelinin ekranı 10.5 inç olacak.

Home tuşunun kalkması iPad Pro'nun ekran çerçevesini önemli derecede azaltacaktır.

OLED PANEL OLASILIĞI DÜŞÜK

Gurman'ın öğrendiğine göre yeni iPad Pro'da OLED ekran kullanılmayacak. Gurman, OLED panelin yeni iPad Pro'da benimsenmesinin pek olası görmüyor.

Şu an için Samsung, Apple'ın en büyük OLED tedarikçisi. LG Display, JDI, Foxconn, BOE Display gibi tedarikçiler de OLED ekran üretimi için önemli yatırımlar yaptı, ancak bu tedarikçilerin gelecek yıl için tablet boyutunda OLED ekran üretmeleri biraz zor görünüyor.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN