Apple, Devin Kelley'nin iPhone'ununu açmak için FBI'a yardım etmek istiyor

Kiliseye silahlı saldırı düzenleyen Devin Kelly'nin iPhone şifresinin çözülmesi gündeme geldi. Apple, bu konuda FBI'a yardım edebileceğini belirtti.

Apple, Devin Kelley'nin iPhone'ununu açmak için FBI'a yardım etmek istiyor

New York Post'un haberine göre Apple, Devin Patrick Kelley'e ait iPhone'un şifresini çözmek ve kilidini açmak için FBI'a yardım teklifinde bulundu. Bir Apple sözcüsü yaptığı açıklamada, bu olaydan dolayı çok üzgün olduklarını, FBI'ya telefondaki verilere ulaşmaları için yardım edebileceklerini ilettiklerini belirtti. Görünüşe göre FBI teknoloji devine cevap vermemiş.

KİLİSEYE DÜZENLENEN SİLAHLI SALDIRIYI "AİLE İÇİ MESELE"YE BAĞLADILAR

Araştırmacılar iPhone'un kilidini açmak ve verilere ulaşmak için, FBI'ın Kelly'nin parmak izini kullanması gerektiğini belirtiyor. Eğer bir iPhone son 48 saat içinde kullanılmazsa, parmak izi tarama özelliği otomatik olarak kapanır. Kullanıcının telefonu açması için şifresini girmesi gerekir.

Devin Patrick Kelley, Teksas eyaletinde bir kiliseye silahlı saldırı düzenleyerek 26 kişinin ölümüne neden oldu.

Olay yerinde silahını düşürdükten sonra kaçan saldırgan aracında ölü bulundu. Kelley'nin ya intihar ettiği ya da olayın ardından kendisini takip eden bir mahalle sakini tarafından vurularak etkisiz hale getirilmiş olabileceği ifade ediliyor.

BİZE ULAŞIN