iPhone X'in çıkıntısını Notcho ile gizleyebilirsiniz

iPhone X'te TrueDepth kamera sisteminin yer aldığı çıkıntıyı sevmediniz mi? O zaman onu gizleyebilirsiniz. Notcho isimli uygulama bunu yapıyor.

iPhone X'in çıkıntısını Notcho ile gizleyebilirsiniz

iPhone X sonunda piyasaya çıktı. 24 Kasım'da ise ülkemizde satışa sunulacak. Telefonda Face ID isimli yeni biyometrik güvenlik önlemi var. iPhone X, TrueDepth isimli kamera sistemi sayesinde, kullanıcının yüzünü tanıyor. Böylece kilidini açıyor, ayrıca ödeme için de Face ID kullanılabilir. Bununla birlikte TrueDepth'in yer aldığı bölüm iPhone X'in ekranında çıkıntı olarak duruyor. Bu tasarım eleştirildi. Fakat artık bu çıkıntıyı veya çentiği gizleme imkanınız var.

iPhone X'in çıkıntısı

Notcho adı verilen uygulama duvar kağıdı oluşturmaya olanak tanıyor ve çıkıntıyı gizliyor. Telefonunuzdaki resimleri veya çektiğiniz fotoğrafları da Notcho'ya aktarabilirsiniz.

Notcho sadece kilit ekranında ve ana ekranda çalışıyor, uygulamalar içinde çıkıntıyı gizlemiyor. Yazılımın geliştiricileri bir uygulama içinde çıkıntının gizlenmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Çıkıntıyı gözler önünden kaldıran Notcho ücretsiz, ancak içinde Watermark var. Bunu kaldırmak için bir kereliğine uygulama içi satın alım yapmanız gerekiyor.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN