iPhone X'in ekranı soğuk havada sorun çıkarttı

iPhone X'in ekranı soğuk havada çalışmıyor. Apple, çeşitli forumlarda dile getirilen bu şikayeti kabul etti. Önlem almak için düğmeye bastı. Yakın zamanda güncelleme gelebilir.

iPhone X'in ekranı soğuk havada sorun çıkarttı

Geçtiğimiz günlerde Reddit'te iPhone X'le ilgili bir problemden bahsedildi. Darus214 nickli kullanıcı açtığı konuda, iPhone X'in ekranının soğuk havada düzgün çalışmadığını belirtti. Şikayetçi kullanıcı, dışarı çıktığında iPhone X'in soğuk havada tam olarak tepki vermediğini, web sitelerinde gezinmeyi denediğini ama başaramadığını yazdı. Konu altında aynı problemi dile getiren başka tüketiciler de oldu.

APPLE SORUNU DOĞRULADI

Apple ise bu sorunla ilgili olarak hızlı bir dönüş yaptı. Bir Apple sözcüsü yaptığı açıklamada, "iPhone X'in dokunmatiğindeki geçici olan tepkisizliğini biliyoruz. Ekran birkaç saniye sonra duyarlı hale geliyor, bu konu gelecek yazılım güncellemesi içinde ele alındı" dedi. Yani Apple, yeni bir yazılım güncellemesiyle ilgili sorunun önüne geçecek.

Apple'ın destek sayfasında yazanlara bakarsak, şirket hava değişimlerinde iOS cihazların ekranında problemler olabileceği de belirtiliyor.

PROBLEM NEDEN KAYNAKLANIYOR?

Bazı kullanıcılar iPhone X'teki sorunun TrueDepth kamera sistemindeki sensörlerden kaynaklı olduğunu iddia ederken, ışık değişiminden dolayı bu durumun yaşandığını vurguluyor.

Bununla birlikte konunun nedeni belli değil, Apple zaten hatanın kaynağıyla ilgili bir şey demedi.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN