iOS 11.2 performansı yarı yarıya yükseltiyor

Beta testi devam etmekte olan iOS 11.2'nin artı yönlerinden biri ortaya çıktı. Bu güncelleme kablosuz şarjın %50 daha hızlı olmasını sağlıyor.

iOS 11.2 performansı yarı yarıya yükseltiyor

MacRumors'un haberine göre iOS 11.2 güncellemesinde önemli bir performans artışı var. Fakat bu artış kablosuz şarj için geçerli. Şu anda iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X kablosuz olarak 5 watt ile şarj oluyor. Fakat 11.2 güncellemesi ise güç 7.5 watt'a yükseliyor. Yani %50 artış var.

7.5 WATT'A ÇIKIYOR

Kablosuz şarj özelliği iPhone serisi için yeni olmasına rağmen birkaç senedir Android telefonlarda vardı. iPhone'lar Qi kablosuz şarj standartını kullanıyor. Diğer yandan iPhone'ların en büyük rakiplerinden olan Samsung Galaxy Note 8, 15 watt'la hızlı kablosuz şarjı destekliyor.

10 YAŞINDAKİ ÇOCUK APPLE'I KANDIRMAYI BAŞARDI!

Yeni iPhone'larda daha hızlı kablosuz şarj için yeni bir şarj istasyonu almaya gerek yok. Apple'ın da sattığı Mophie ve Belkin'ın şarj cihazları 7.5 watt güç üretebiliyor. Apple daha önce yaptığı açıklamada "Hızlı kablosuz şarj işlemini" çıkaracağı güncellemeyle sağlayacağını belirtmişti. Görünüşe göre bu güncelleme de iOS 11.2 olacak.

AIRPOWER NE DURUMDA

Bu arada Apple'ın kendi şarj cihazı AirPower var. Biliyorsunuz, şirket bu cihazı da satışa çıkarmayı planlıyor. Fakat AirPower'ın ne kadar yüksek güçte hızlı kablosuz şarjı desteklediği belli değil.

24 KASIM'DA SATIŞA ÇIKACAK İPHONE X'İN EKRAN TAMİR FİYATI NE KADAR?

BİZE ULAŞIN