Sony Xperia XA1 incelemesi

Sony'nin yeni telefonu Xperia XA1'i test ettik.

Sony Xperia XA1 incelemesi

Sony Xperia XA1 modeli klasik Xperia tasarımına sadık kalan bir telefon. Ekranın yan çerçeveleri oldukça ince, ama üst ve alt çerçeveler kalın. Sanal tuşlar da ekranın içinde yer alıyor, bu yüzden ekranın belirli bir bölümünden yiyorlar.

Xperia XZ'de kasa tasarımında bir takım değişiklikler vardı, mesela kenar taraflar kavisli hale getirilmişti. İşte aynı tasarım XA1'de de geçerli. Böylece telefon ele oturuyor. Kenar kısımların, arka tarafın pürüzsüz olması da telefonu kullanırken rahatlık sağlıyor.

SONY XPERIA XA1'İN FOTOĞRAFLARI

Cihazın sağ yanında güç, ses ve kamera kısa yol düğmesi konumlandırılmış. Tuşların yerleri gayet iyi, baş parmağınızla kolayca düğmelere ulaşıyorsunuz. Güç tuşunda parmak izi tarayıcı yok. Ayrıca bize gelen test telefonunun ses düğmesinde hafif boşluk vardı. Kamera kısa yol butonu her zamanki gibi aşağıda yer alıyor, telefonu yatay tuttuğunuz zaman ekrana basmadan bu düğmeyle bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Ama ses düğmesindeki gibi bu tuşta da boşluk vardı.

Telefonun sol yanında sim kart ve microSD kart çekmecesi var. Açması oldukça kolay. Alt tarafta USB-C portu ve hoparlör, üstte kulaklık girişi yer alıyor. Arka tarafta sol üst köşede ana kamera ve hemen altında flaş var.

BİZE ULAŞIN