Android kullanıcılarını iPhone'a iten nedenler!

PCMag sitesi iPhone'a geçmek isteyen Android kullanıcılarıyla ilgili dikkat çekici bir araştırma gerçekleştirdi.

Android kullanıcılarını iPhone'a iten nedenler!

PCMag, Creative Strategies'le iş birliği gerçekleştirdi. Son dönemlerde Android kullanıcılarının yaklaşık %30'unun iPhone'a geçmeyi düşündüğünü ortaya çıkardı.

Yapılan araştırmaya göre Android kullanıcılarını iPhone'a geçmeye iten üç farklı neden var.

İPHONE X'İN ÇIKINTISINI NOTCHO İLE GİZLEYEBİLİRSİNİZ

SÖZ KONUSU SEBEPLER NEDİR?

Android'in açık kaynaklı yapısı, işletim sisteminin farklı sürümü olduğu anlamına geliyor. Bir süreden beridir Google, geçerli sürümleri daha düzenli olarak güncelliyor. Ama halen Android'in iOS'tan daha az güvenli olduğu düşüncesi devam ediyor.

Samsung kendi açıklamasıyla "Çipten gelen mobil güvenlik" Knox ile güvenlik konusunu ele aldı ve bu durum şirketin güçlenmesine de yardımcı oldu. Fakat kullanıcıların bazılarına göre Apple uygulamalar ve ekosistem üzerinde, Google Android'den daha sıkı denetime sahip. Bu yüzden Apple hassas bilgilerin saklanması konusunda daha "Güvenli liman" olarak görülüyor.

APPLE, İOS 11'İN KULLANIM ORANLARINI AÇIKLADI

İkinci nedene gelecek olursak, görünüşe göre tüketicilerin bazıları Apple'ın cihazlar arasında şifreleri, ayarları, fotoğrafları ve videoları senkronize eden sistemini seviyor. PCMag editörü Tim Bajarin de, Android'de benzer özelliklerin olduğunu, ancak kendi deneyimlerine göre Apple ekosistemi kadar iyi çalışmadığını belirtiyor.

Makalede son neden olarak da Apple'ın müşteri hizmetleri ve desteği gösterilmiş.

Kaynak: TeknoKulis

BİZE ULAŞIN