Huawei'den 41 MP kameralı telefon geliyor!

Huawei'nin sonraki üst seviye amiral gemisi modeli olması beklenen Huawei P11 ile ilgili yeni bilgiler geldi. Telefon arka ve ön kamerasıyla dikkat çekecek gibi görünüyor.

Huawei'den 41 MP kameralı telefon geliyor!

Huawei, P9 için optik ve kamera yazılımı oluşturmak üzere Leica ile iş birliği yapmaya başladığından beri, Honor orta seviye telefonlarında bile kamera kalitesine çok dikkat ediyor.

Bugün ortaya çıkan bir sızıntı ise Huawei'nin sonraki amiral gemisi modeli Huawei P11'de yer vereceği canavar bir kameradan söz ediyor. Huawei tarafından yapıldığı iddia edilen tanıtım görsellerinde ortaya çıkan bilgilere göre Huawei P11'de, 40MP Leica'nın ortak geliştirdiği, 5x hibrid yakınlaştırmalı üçlü lensli kamera olacak. Evet, arkadaki üç lens, 40MP çözünürlük, 5x yakınlaştırma özelliklerine ve ön taraftaki özçekim kamerasında ise 24MP kamera olacak.

Bu arada yeni sızınıtı, "% 100 daha fazla ışık" yakalayabildiği söylenen "yeni sensör ve optikten" tam olarak yararlanacak olan "Pro" gece modunu da ön plana çıkarıyor. Kamera sensörünün kendisi ne kadar büyük olabileceği veya hangi diyafram açıklıkları kullanılacağına dair henüz bir haber yok, ancak performans artışı, daha iyi sonuçlar elde etmek için daha gelişmiş bir donanım ve yazılım kombinasyonundan güç alacağını söyleyebiliriz. Düşük ışık performansının hala akıllı telefon kameraları için çok da başarılı olamadıkları alanlardan birisi. Bu yeni haber bu anlamda sevindirici.

BİZE ULAŞIN