Apple Watch hayatını kurtardı

Apple'ın akıllı saati Apple Watch, 50 yaşındaki Scott Killian'ın hayatını kurtardı.Saat gece uyarı verince, hastaneye gitti ve kontrole girdi.

Apple Watch hayatını kurtardı

Apple Watch, kalp atışı sayısını ölçüp, acil bir duruma karşı kullanıcısını uyarabiliyor. Bu yeteneğini ise özel kalp atışı sensörüyle gerçekleştiriyor. Apple, cihazın bu özelliğini her seferinde öne çıkarıp, vurguladı. 9to5Mac'in haberine göre Apple Watch'un söz konusu yeteneği, 50 yaşındaki Scott Killian'ın hayatını kurtardı.

APPLE WATCH NASIL GÜNCELLENİR? WATCHOS NASIL YÜKLENİR?

GECE UYURKEN UYARI VERİYOR

Normalde ciddi bir sağlık problemi yaşamadığını belirten Killian, gece uyuduğu sırada HeartWatch uygulamasının kalp atışında hızlanma olduğuna dair uyarı verdiğini söylüyor.

Killian normale göre artan kalp atışı hızından endişenmiş ve hastaneye gitmiş. Yapılan ilk kontrollerde 50 yaşındaki adamın kalbinde soruna rastlanmıyor. Buna rağmen doktorlar daha detaylı bir kontrol için kan testi yaptığında gerçek ortaya çıkmış. Teste göre Scott Killian'ın kalp krizi geçirdiği ve damarlarında tıkanma olduğu anlaşılıyor.

APPLE WATCH İLK KONTROLLERDEN SONRA DA KALP ATIŞ HIZINI YÜKSEK GÖSTERİYOR

Killian şimdi iyi olduğunu ve tedaviye başladığını açıklarken, Apple Watch'un kan testinden önceki kontrollerde de kalp atışı hızını yine yüksek gösterdiğini ve bu durumu hemen doktorlarına ilettiğini belirtti.

APPLE ESKİ İPHONE'LARI KASITLI OLARAK YAVAŞLATIYOR MU?

BİZE ULAŞIN