iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus'ın hepsi iPhone 6'lar etmiyor!

Apple'ın yeni iPhone modelleri iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın satış rakamları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus etmedi. İşte detaylar.

iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus'ın hepsi iPhone 6'lar etmiyor!

?Apple'ın 2017 model yeni iPhone'ları iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tüm dünyada satışta. Ancak görünüşe göre bu yılki iPhone modelleri geçtiğimiz yıllarda çıkan modellerin satış performansından bir hayli uzaklar. Bir araştırma şirketi, Aralık ayı itibarıyla iPhone satın alan kullanıcıları araştırdı. Yapılan araştırmaya göre iPhone X, 8 ve 8 Plus'ın Amerika'daki Apple telefon satışlarının % 69'unu oluşturuyor. Bu rakam ise, 2014 yılındaki iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın performansının çok gerisinde kalmış durumda. Belirtilene göre iPhone 6'lar aynı dönemde % 91'lik satış oranına sahiptiler.

Bu büyük düşüşün ise birçok sebebi var gibi görünüyor. Yeni iPhone'ların yüksek satış rakamları, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek iPhone çeşidinin çoğalması veya daha birkaç neden sayılabilir.

Zira kısa bir süre önce yapılan araştırmalar, kullanıcıların yeni bir telefon almak yerine yeni bir yazılım güncellemesi bekleme eğiliminde olduklarını ortaya çıkarmıştı. Öte yandan, Çin'deki satışlar ise çok umut verici. RBC Sermaye Piyasaları anketine göre, Çinli kullanıcılar arasında iPhone X'i satın alma oranı bir hayli yüksek. Çin, Apple'ın satışlarının beşte birini oluşturan en önemli pazarlarından birisi.

BİZE ULAŞIN