LG G serisinin sonu mu geldi?

LG'nin bir sonraki amiral gemisi modelinin LG G7 olmayacağı ve tamamen farklı bir adla piyasaya çıkacağı söyleniyor. İşte detaylar.

LG G serisinin sonu mu geldi?

LG uzun zamandır G serisiyle yoluna devam ediyor. Üst seviye amiral gemisini yıllardır "G" adı üzerinden satışa sunan firma, son olarak geçtiğimiz günlerde LG G6 modelini piyasaya çıkarmıştı. Ancak beklediğini alamayan LG görünüşe göre bu konuda strateji değişikliğine gidiyor. Güney Kore'den gelen yeni bir raporda, şirketin Apple ve Samsung'un üst seviye telefon aileleriyle daha iyi rekabet edebilmek için G ailesinin adını değiştireceği yazıyor.

The Investor'a bir demeç veren LG yetkilisi, amiral gemisi modellerin yeniden markalaştırılmasının sektörde yeni bir şey olmadığını ve önümüzdeki amiral gemisinin adına da henüz karar vermediklerini söyledi. LG, G serisi için yılın ilk yarısında yeni bir marka stratejisi hazırlıyor. İlk belirtilenlere göre şirket, sıradaki üst seviye telefonunu iki basamaklı bir numarayla adlandıracak.

PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK İÇİN!

Markalar son yıllarda markalaşma adına telefonların sahip olduğu numaralara da önem vermeye başladı. Son yıllarda Samsung, Galaxy Note serisinde Galaxy Note 6 modelini bu yüzden direkt olarak atlamıştı, son olarak da Note 8 modelini piyasaya çıkarmıştı. Benzerini ise LG yapacak gibi görünüyor. Bu bilgiler ışığında sıradaki LG amiral gemisinin LG G7 olarak adlandırılmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

LG, Şubat sonunda MWC 2018'de bir sonraki amiral gemisi modelini açıklayacak.

APPLE'IN İTİRAFI SONRASI LG VE SAMSUNG'A GÜN DOĞDU SAMSUNG VE LG YENİ BOMBALARINI PATLATMAYA HAZIRLANIYOR

BİZE ULAŞIN