iPhone'larda e-posta gönderememe sorunu mu yaşandı?

Apple'ın ismi son günlerde iPhone'ları yavaşlatmasıyla sıklıkla gündeme geliyor. Şirket bu konuda özür dilemiş ve indirimli pil değişim programı başlatmıştı. Ayrıca iOS cihazlarla Mac'lerin, Spectre ve Meltdown güvenlik açıklarında etkilendiği de kabul edildi. Tüm bu olaylar konuşulurken, iOS cihazlarda pek kimsenin fark etmediği başka bir olay yaşanmış olabilir mi?

iPhone'larda e-posta gönderememe sorunu mu yaşandı?

Apple bu aralar sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Eski iPhone'ların kasıtlı olarak yavaşlatılmasının ortaya çıkması ve bunun şirket tarafından kabul edilmesiyle birlikte, şirket aleyhine davalar açıldı. Söylenenlere göre bu davaların devamı da gelebilir.

İOS 11 YÜKLÜ İPHONE'UN PİL ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN İPUÇLARI

Diğer yandan Apple yeni yaptığı başka bir açıklamada, gündemi sarsan Spectre ve Meltdown güvenlik açıklarının Mac'leri ve iOS cihazları etkilediğini belirtti. Apple TV ve Apple Watch da buna dahil (Gerçi Apple Watch sadece Spectre'den etkileniyor). iOS 11.2, macOS 10.13.2 ve tvOS 11.2'le birlikte, Meltdown güvenlik açığı düzeltilmiş durumda. Yeni güncellemeyle birlikte Spectre açığı da kapatılacak. Konuyla ilgili haberimize ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

E-POSTA GÖNDEREMEME HATASI

Apple'la ilgili gündem bu şekilde devam ederken, iOS cihazlardan e-posta gönderememe sorunu yaşanmış görünüyor. Bu konuyla ilgili internette pek fazla şikayet yok, fakat bazı kullanıcılar tarafından e-posta gönderilemediği dile getirilmiş. Ben de kendi iPhone'umdan e-posta göndermek istediğimde başaramadım. İlk olarak bu durumun bağlı olduğum Wi-Fi'den kaynaklandığını düşündüm ve mobil bağlantıyı açtım, fakat sonuç yine aynıydı. Tanıdığım birkaç kişi de aynı sorunu yaşadığını belirtti.

Şu anda ise e-posta gönderememe problemi yok. Herhangi bir sorun yaşamadım. Bununla birlikte Apple'ın sistem durumu sayfasında ise tüm servisler düzgün çalışıyor görünüyor.

KÜÇÜK EKRANLI İPHONE GELİYOR!

BİZE ULAŞIN