HP, dizüstü bilgisayarlarını geri çağırıyor!

HP son 2 yılda satılan bazı laptop modellerini bataryalarında oluşan aşırı ısınmadan dolayı geri çağıracağını açıkladı.

HP, dizüstü bilgisayarlarını geri çağırıyor!

HP, aşırı ısınmaya sebebiyet verdiği için ve risk nedeniyle bazı dizüstü bilgisayarlarını geri çağırdığını duyurdu. Belirtilene göre bu geri çağırma, Aralık 2015 - Aralık 2017 yılları arasında dünya çapında satılan bazı cihazları etkiliyor.

Müşteriler, özel olarak oluşturulan bir aracı kullanarak modellerinin risk altında olup olmadığını kontrol edebilir ve ayrıca bataryalarını etkisiz hale getirmek için özel güvenlik önlemleri de etkinleştirebilir.

Söz konusu hatalı bilgisayarları kullananlar, pillerinin aşırı ısındığını, eridiğini ve hatta yandığını belirtiyor. Bu zamana kadar konuyla ilgili sekiz şikâyette bulunuldu. Bunlardan üç tanesinde ısınan HP bilgisayarların 4.500 dolar civarında bir mâl zararına yol açtığı belirtildi. Bir şikayette ise kullanıcının elinde birinci dereceden yanık oluştuğu söylendi.

HP tarafından yapılan açıklamada, HP ProBooks (64x G2 ve G3 serileri, 65x G2 ve G3 serileri), HPx360 310 G2, HP Envy m6, HP Pavilion x360, HP 11, HP ZBook (17 G3, 17 G4, ve Studio G3) cihazlarında kullanılan pillerin potansiyel güvenlik tehlikesi yarattığı ve değiştirilmeleri gerektiği belirtildi.

Söz konusu sorundan etkilenen kullanıcıların pilleri ücretsiz olarak yenilenecek. HP, bu kullanıcılara pilleri değişene kadar cihazlarını Güvenli Mod'da ve prize takılı kullanmalarını tavsiye ediyor.

BİZE ULAŞIN