CES 2018: Garmin Forerunner 645 Music duyuruldu

Garmin'in yeni modeli Apple Watch ve Fitbit Ionic'e rakip olabilir. İşte saatin özellikleri ve fiyatı...

CES 2018: Garmin Forerunner 645 Music duyuruldu

Akıllı saat pazarı oldukça genişledi. Normal kullanıcılar haricinde sporla aktif olarak uğraşan kişiler akıllı saatleri tercih ediyor. Yayınlanan raporlara göre spor yaparken müzik dinlemek ise birçok kullanıcı için önemli bir özellik. Apple Watch, Android Wear saatler, Samsung Gear gibi birçok cihaz zaten bunu sunuyor. Fakat fitnessa odaklanan cihazların pazarında sert ve sessiz bir rekabet yaşanıyor.

MÜZİK ODAKLI

Fitbit geçtiğimiz sene çıkardığı Ionic modeli içine kullanıcıların şarkı dosyalarını atmasını sağlamıştı. Şimdi de Garmin markası bu strateji üstünden ilerledi ve Forerunner 645 Music'i duyurdu. Cihaz mobil ödeme sistemi Garmin Pay'i destekliyor, GPS özelliği var ve toplamda 500 şarkıyı depolama alanında saklıyor.

CES 2018: LG, 65 İNÇ'LİK RULO OLABİLEN OLED EKRANINI TANITTI

Bununla birlikte saat, geçen sonbaharda çıkan Garmin Vivoactive 3'e benziyor. Yuvarlak ekrana sahip. Bununla birlikte müzik odaklı olması ve koşuyla uğraşanlar için Firstbeat'in eğitim modlarını sunması Forerunner 645 Music'in belirgin farkları arasında. Ayrıca dokunmatik ekran yerine fiziksel düğmeleri var. Fiyatı ise Vivoactive 3'ten daha pahalı.

Akıllı saat modunda yedi günlük kullanım süresi sunan Forerunner 645 Music, 42 gram. Kalp atışını ölçebiliyor. Suya dayanıklı.

CES 2018: E-VONE AKILLI AYAKKABI ACİL DURUMLARDA HAYAT KURTARACAK

BİZE ULAŞIN