Hackerların yeni hedefi 2018 Kış Olimpiyat Oyunları oldu

Siber güvenlik şirketi McAfee, hackerların gelecek ay Güney Kore'de düzenlenecek 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'yla ilgili kuruluşlardan hassas bilgileri çalmaya çalıştığı uyarısında bulundu.

Hackerların yeni hedefi 2018 Kış Olimpiyat Oyunları oldu

BBC'de yer alan habere göre, siber güvenlik şirketi McAfee, Güney Kore'de düzenlenecek 2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları ile bağlantılı kuruluşlara, kötü amaçlı yazılım içeren e-postalar gönderildiğini belirledi.

AKILLI TELEFON ŞİFRELERİNİ SENSÖRLER YARDIMIYLA BULABİLİRLER

GENİŞ AĞ OLUŞTURULMUŞ GÖRÜNÜYOR

Bu kuruşların çoğunun olimpiyatlar için altyapı sağladığını ya da destekleyici rol üstlendiğini bildiren güvenlik şirketi, "Saldırganlar, bu kampanya ile geniş bir ağ oluşturmuşa benziyor." değerlendirmesinde bulundu.

2017'YE DAMGA VURAN HACK OLAYLARI

KULLANICILARI KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Singapur'daki bir IP adresinden gönderilen e-postalarda okuyuculardan Korece bir belgenin açılmasının istendiğini kaydeden McAfee, bilgisayar korsanlarının e-postaların, Güney Kore'nin Ulusal Terörle Mücadele Merkezi'nden geldiğine inanmaları için alıcıları kandırmaya çalıştıklarını ifade etti.

Sorumluların henüz tespit edilemediği ancak yaklaşan olimpiyatlara bağlı daha fazla saldırı olasılığının bulunduğu kaydedildi.

HAVAALANINI HACKLEYİP, GÜVENLİK BİLGİLERİNİ ÇALDI!

BİZE ULAŞIN