CES 2018: Dünyanın ilk bağımsız Daydream VR gözlüğü Lenovo Mirage Solo tanıtıldı

CES 2018 tüm hızıyla sürerken, teknoloji şirketleri yeni ürünlerini duyurmaya devam ediyor. Lenovo, "Dünyanın ilk bağımsız Daydream VR gözlüğü" mesajıyla Mirage Solo'yu açıkladı.

CES 2018: Dünyanın ilk bağımsız Daydream VR gözlüğü Lenovo Mirage Solo tanıtıldı

Lenovo, bu senenin ikinci çeyreğinde çıkarmayı planladığı Mirage Solo'yu duyurdu. Tek başına kullanılabilir olan cihazda, Qualcomm Snapdragon 835 sistem çipi, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunuyor. 2560 x 1440 LCD ekranı olan cihazda, çift mikrofon ve kulaklık girişi de yer alıyor.

CES 2018: E-VONE AKILLI AYAKKABI ACİL DURUMLARDA HAYAT KURTARACAK

7 SAATLİK KULLANIM SÜRESİ VAR

Şirketin açıklamasına göre gözlük 7 saatlik kullanım süresi sunuyor.

Mirage Solo potansiyeli olan bir cihaz, ancak Wiimote benzeri kontrolör ile sınırlı kalabilir. Şu anda Google'ın VR mağazası üzerinden erişilebilen Daydream içeriği var, ancak sayısı pek fazla değil.

SONY, CES 2018'DE BOMBALARINI PATLATTI!

110 derecelik görüş açısı sunan Mirage Solo'nun fiyatı konusunda bilgi verilmedi. Fakat raporlananlara göre cihazın fiyatı 400 dolardan daha düşük olacak.

OCULUS GO İLE REKABET EDECEK GÖRÜNÜYOR

Mirage Solo'nun Oculus Go ile rekabette olması bekleniyor. Mirage Solo, güçlü bir PC'ye ve akıllı telefona ihtiyaç duymadan sanal gerçeklik deneyimi isteyen tüketiciler tarafından talep görebilir.

BİZE ULAŞIN