iPhone 8 ve iPhone 7'de yavaşlama var mı?

Apple'ın son güvenlik güncellemesi sonrasında yavaşlayan iPhone'lar gündemde. Peki iPhone 8 ve iPhone 7 modellerinde bir yavaşlama oldu mu?

iPhone 8 ve iPhone 7'de yavaşlama var mı?

Geçtiğimiz gün Apple'ın Meltdown ve Specter adlı açıkları kapatmak için yayınladığı son güncellemenin ardından iPhone 6 cihazında çok ciddi bir performans düşüşü olduğu ortaya çıkmıştı. Bu düşüşün %40'lara vardığı söyleniyordu. Oysa ki Apple bu güncellemeden sonra yalnızca Safari performansında ufak bir düşüş olabileceği konusunda uyarmıştı. Bu konuda tartışmalar devam ediyor. Peki daha yeni modeller, iPhone 7 ve iPhone 8'de güncelleme sonrası yavaşlama oldu mu?

YENİ MODELLERDE DÜŞÜŞ VAR MI?

Bu konuyla ilgili GSMArena sitesi test sonuçlarını yayınladı. iPhone 8 Plus modelinde önce iOS 11.1.2 sürümüyle sonrasında ise iOS 11.2.2 güncellemesiyle Geekbench ve AnTuTu testleri gerçekleştirilmiş. Yapılan testlerde ise herhangi bir yavaşlama görülmezken, çok yakın rakamlar söz konusu.

SON GÜNCELLEME SONRASI İPHONE'LAR ÇOK YAVAŞLADI!

Benzer durum iPhone 7 modelinde de geçerli. Aşağıda test sonuçlarını görebilirsiniz.

Güncellemenin yeni cihazlara etki etmemesi ve eski cihazlara etki etmesinin sebebi konusunda ise Apple tarafından resmi bir açıklama henüz gelmedi. Ülkemizdeki kullanıcılardan ise bataryadan tutun işlemci performansına kadar birçok konuda bir düşüşten söz ediliyor.

APPLE, İPHONE'LARI YANLIŞLIKLA 2012'YE GÖTÜRDÜ!
BİZE ULAŞIN