Microsoft'tan zihinle kontrol edilen bilgisayar sistemi

Microsoft görünüşe göre artırılmış gerçeklik ve zihinle kontrol edilen bilgisayar sistemlerini bir araya getirmek üzerine çalışıyor. Teknoloji devi bu alanda yeni bir patent aldı.

Microsoft'tan zihinle kontrol edilen bilgisayar sistemi

Teknoloji şirketlerinin düşüncelerle kontrol edilen bilgisayar arayüzleri üzerinde çalıştıkları biliniyordu. Ancak en sonunda bunlardan birisi gerçek bir patente dönüştü.

Microsoft'un yeni patenti "uygulama durumunu nörolojik verilerle değiştirilmesine olanak tanıyor." Şirketin elektroansefalografi (EEG) alanındaki araştırmaları sayesinde, insanların düşüncelerini kullanarak bilgisayar sistemleriyle etkileşime geçebilmesi mümkün görülüyor.

Habertürk'te yer alan habere göre EEG normalde klinik tedavilerde, hastanın başına bir bant geçirilerek kullanılıyor. Microsoft ve diğerleriyse bu teknolojinin tüketici elektroniğinde devrim yaratabileceği görüşünde.

Patent başvurusunun 2016 yılının mayıs ayında gerçekleştirildiği ve daha yeni onaylandığı belirtiliyor. Microsoft'un EEG'yi gelecekteki Windows sürümlerinde ve HoloLens artırılmış gerçeklik başlığının yeni modellerinde kullanması bekleniyor.

MİCROSOFT'UN WİNDOWS GÜNCELLEMELERİ AMD SİSTEMLERİ ÇÖKERTTİ

BİZE ULAŞIN