Sony'nin 2018'deki bombası ile tanışın: Xperia XZ Pro

Sony'nin bu yılki üst seviye telefonu Xperia XZ Pro detaylandı. Yakın zamanda tanıtılacak olan cihazın özellikleri gün yüzüne çıktı.

Sony'nin 2018'deki bombası ile tanışın: Xperia XZ Pro

Sony geride bıraktığımız CES 2018 fuarını boş geçmedi ve giriş-orta seviyede yeni akıllı telefonlarını açıkladı. Ancak firma merakla beklenen amiral gemisi modellerini ise yılın ilerleyen dönemlerine sakladı. Bu bombaların başında ise görünüşe göre Sony Xperia XZ Pro modeli geliyor. Bugün bu telefonla ilgili taze bilgiler elimize ulaştı. Sony Mobile'ın Kuzey Amerika pazarlama başkan yardımcısı Don Mesa, Engadget'a bir röportaj verdi ve yakında çıkacak olan Sony Xperia XZ Pro'nun bazı önemli bilgilerini açıkladı.

Görünüşe göre bu modelde 4K çözünürlüklü bir OLED ekran olacak. Sony'nin yeni telefonunda ayrıca çift arka kamera olacak. Bu kameralar ise, 18MP sensör (1.33µm'lik tek bir piksel alan) ve 12MP sensörden (tekli piksel alanı 1.38µm) oluşuyor. Ön tarafta ise 13MP tekli kamera var.

SONY, CES 2018'DE BOMBALARINI PATLATTI!

Bunun dışında Mesa, telefonlarında tam ekran tasarımına yer vereceklerini söyledi. XZ Pro, 4K çözünürlüklü 5.7-inç OLED ekrana sahip ve gücünü ise Qualcomm Snapdragon 845 yongası setinden alıyor. Ayrıca cihazda 6GB RAM (alt versiyon) ve 128GB dahili depolama kapasitesi (maksimum kapasite) ile eşleştirilecek. Pili 3420mAh olacak ve tabii ki IP68 su geçirmezlik sertifikasına sahip olacak.

Telefonun önümüzdeki ayın sonlarına doğru başlayacak olan MWC 2018 fuarında resmiyet kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

BİZE ULAŞIN