Apple'dan müjde: Yavaşlayan eski iPhone'lar hızlanıyor!

Apple, güncelleme ile yavaşlattığı eski iPhone'ların yeni bir güncelleme ile kullanıcıların inisiyatifinde eski hallerine geri döndürüleceğini açıkladı.

Apple'dan müjde: Yavaşlayan eski iPhone'lar hızlanıyor!

Apple'ın pilleri yaşlandıkça işlemcileri yavaşlattığının ortaya çıkması kullanıcıları tarafından hiç hoş karşılanmadı. Kimisi buna ticari politika dedi, kimisi ise kullanıcıların daha iyi pil performansı alması için yapılmış bir optimizasyon. Ancak her ne olursa olsun, son zamanlarda Apple'ın başı konuyla ilgili açılan davalarla bir haylı ağrıdı. Bu konuda özür de dileyen Apple görünüşe göre kökten bir çözüm ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

KULLANICILARIN ELİNDE OLACAK!

Tim Cook bugün yaptığı açıklamayla, iOS 11 kullanıcıları Mart ayında yapılması planlanan bir sonraki güncelleme ile bu yavaşlamayı kendileri pasif hale getirilebilecek. Yani kullanıcılardan izinsiz aktif hale gelen "güç yönetimi" özelliği elle kapatılabilecek. Ancak böyle olduğunda da pil tüketiminde bazı sorunlar oluşabilir tabii ki. Yine de bunun kullanıcıların elinde olması iyi haber tabii ki.

İPHONE'LARIN KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN HARİKA ÖZELLİKLERİ

Tim Cook, ABC ile yaptığı röportajda, "Cihazların pillerinin sağlık durumunun görünürlüğünü çok şeffaf olacak şekilde göstereceğiz" dedi. Güncelleme, iPhone'un beklenmedik kapanmaları önlemek için otomatik olarak performansı düşürdüğü durumlarda kullanıcıları daha net bir şekilde bilgilendirecek. Bu özelliği kapatmak için bir anahtar olacak, ancak Apple CEO'sunun bunu kullanmayı önermediğini de söyleyelim.

Tim Cook, eski iPhone'ları yavaşlatma kararını savundu, "odağı kullanıcı deneyimi üzerindeydi" dedi. Ayrıca, "çoğu kişi belirli bir noktada yeni bir pil almasını beklediği için" ücretsiz pil vermek yerine pil değiştirme fiyatını düşürmenin "mantıklı" olduğunu söyledi.

APPLE, İPHONE'LARI YANLIŞLIKLA 2012'YE GÖTÜRDÜ!
BİZE ULAŞIN