Samsung hakkında "Telefonların performansını yavaşlatmaktan" dolayı inceleme başlatıldı

İtalya'da büyük gelişmeler yaşanıyor. Telefonların performansının düşürülmesi, planlı eskitme iddiaları üzerine Apple ve Samsung hakkında resmi inceleme başlatıldı. Güney Koreli üretici hakkında ilk kez böyle bir gelişme yaşanıyor.

Samsung hakkında Telefonların performansını yavaşlatmaktan dolayı inceleme başlatıldı

The Inquirer'ın haberine göre AGCM (Autorita Garante della Concorrenza e del Mercato), tüketicilerin şikayetlerini takiben Apple ve Samsung hakkında inceleme başlattığını duyurdu.

YAVAŞLAYAN İPHONE'LAR İÇİN YENİ ARAŞTIRMALAR BAŞLATILDI

YENİ CİHAZ ALMAYA TEŞVİK ETTİKLERİ İDDİA EDİLİYOR

Apple ve Samsung'un, ürün performansını düşürmek ve yenilerini satın almaya teşvik etmek amacıyla bir ticaret politikası izlediği iddia ediliyor. AGCM'ye göre bu durumda İtalya'da tüketicileri koruma kanundaki bazı maddeler ihlal ediliyor. Eğer Apple ve Samsung suçlu bulunursa milyonlarca euroluk cezaya çarptırılabilirler.

APPLE'DAN MÜJDE: YAVAŞLAYAN ESKİ İPHONE'LAR HIZLANIYOR!

SAMSUNG İLK KEZ BÖYLE BİR İDDİAYLA KARŞI KARŞIYA

AGCM'nin Apple hakkında resmi inceleme başlatması şaşırtıcı değil. Apple, eski iPhone'ların aniden kapanmasını önlemek amacıyla performansı yavaşlattığını açıklamıştı. Bu olaydan sonra Cupertino merkezli şirket hakkında davalar da açılmıştı.

Samsung, performansı düşürmekle ilgili olarak ilk kez suçlanıyor. Şimdiye kadar İtalya'daki gelişmeyle alakalı olarak Koreli teknoloji devinden yanıt gelmedi.

İPHONE'UN YAVAŞLAYIP YAVAŞLAMADIĞINI BU ŞEKİLDE KONTROL EDEBİLİRSİNİZ

DAHA ÖNCE AÇIKLAMA YAPMIŞLARDI

Bununla birlikte Apple'ın açıklamasından sonra HTC ve Motorola dahil olmak üzere birçok Android telefon üreticisi, yazılımla performansı düşürmediğini belirtmişti. Samsung da yaptığı açıklamada "Telefonun ömrü boyunca yazılım güncellemeleri yoluyla CPU performansını hiçbir zaman düşürmeyiz" demişti.

BİZE ULAŞIN